Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: dyszol vs krisek

dyszol vs krisek

Nudzi mi się, dlatego.. W odniesieniu do ostatneigo burzliwego tematu
    http://forum.ox.pl/showthread.php?88...-lektury/page4

Temat został zamknięty przez admina bo doszło do pyskówki chyba z mojego powodu, bo zarzuciłem forumowemu ekspertowi od wszystkiego, że opowiada bzdury i jest nierzetelny w swojej działalności publicystycznej na tutejszym forum. Temat reaktywuję bo nie doczekał się rezultatu z powodu nadgorliwego admina.

Krisek twierdzi, że zła polska policja ukrywa przed narodem szczegóły statystyk. Bo ogólnie wyglądają super, a w szczegółach byłyby niekorzystne. Krisek nawołuje zawsze do rzetelnego sprawdzania informacji (jeśli ktoś nie sprawdza w trzech źródłach to nazywa go jakoś tam nie pamiętam jak, mało przyjaźnie), buduje teorie w oparciu o jakieś tam przeczytane artykuliki i sprawia wrażenie, że wie o czym gada. Tymczasem chwila w internecie i jego twarde "fakty" podważyłem informacjami znalezionymi na stronie policji.

Krisek pisze:
    Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Nie wiadomo jaki procent wypadków powodują pijani kierowcy, ponieważ policja nie podaje takich danych, chociaż mają je w papierach. Nie podają najpewniej dlatego, że są dla nich niewygodne.
    Jednak informacje niewygodne policji są publicznie dostępne w formie raportu na stronie policji.
    http://statystyka.policja.pl/st/ruch...ty-roczne.html

Dokładnie na stronie 66 raportu 2014:

To nie pierwszy raz kiedy zarzucam kriskowi, że porusza się na granicy wiedzy lub zrozumienia tematu. Nie mam problemu kiedy karmi swoje ego w tematach motoryzacyjnych, mechanicznych czy tam jakiś innych rzeczy na których może się zna, bo ja się nie znam i nie mam potrzeby udawać że jest inaczej. Jednak..
    Czasem dochodzi między nami do konfliktów w tematach na których albo się znam i wiem, że gość prawi głupoty, albo jak wyżej informacje nietrudno zweryfikować i wychodzi, że też gada bzdury, albo po prostu na siłę upiera się przy swoim chociaż, no właśnie.. nie wiadomo. A ja jestem uparty więc dziubię, on jest upartym hipokrytą i udaje, że problemu jego niewiarygodności nie ma zamiast jak dorosły chłop powiedzieć, że go poniosło i się pomylił. Stąd te wszystkie trolowania po tematach w wydaniu dyszol-krisek.

Kriskowe "poczytaj zanim się wypowiesz", "myśl samodzielnie a nie powtarzaj jak baran" czy "czytanie ze zrozumieniem się kłania" (cytaty niebezpośrednie) nabierają tym głębszego wymiaru, im bardziej przynajmnie ja osobiście zdaję sobie sprawę, że gość ma z powyższymi osobiście spory problem. Wychodzi to w pyksówkach takich jak ta ostatnia.

Jeśli ktoś te moje bzdury doczytał do końca to puenta z tego wynika jedna. Sugeruję uważać na kriska i jego mądrości zwłaszcza w tematach polityczno-społecznych, bo choć wydaje się że gość podaje rzetelne informacje, powyższy przykład udowadnia, że zdarza mu się płynąć na fali sloganów i prawić przesakramenckie bzdury. Robi to jednocześnie strofując wszystkich którzy tak się zachowują. Ta część z Was która jest leniwa i nie sprawdzi będzie później powtarzała, że policja ukrywa statystyki i tak budowany będzie urban legend o złej polskiej policji manipulującej statystykami. Mnie się to nie podoba.

Tak więc sorry jeśli kogoś irytują te można by powiedzieć bzdurne kłótnie w różnych tematach ale to silniejsze ode mnie i ja nie potrafię się powstrzymać. Lubię to wręcz a do tego uważam, że w interesie nas wszystkich jest posługiwanie się w życiu faktami, a nie ślepe powtarzanie narzekackich frazesów (typowo polska postawa) zwłaszacza kiedy są bzdurami wyssanymi z palców troli i zafajdanych leniwych pseudointelektualistów, bo inne lenie (które są leniwe nie sprawdzając informacji) podłapują i budują się z takich rzeczy różne dziwne historie na zasadzie "nie byłem tam ale wiem jak było" i tym podobne.

To normalne bo chyba każdy z nas łapie się na takich zachowaniach ale dla zdrowia własnego i innych warto umieć odpuścić. Tyle ode mnie. Peace
    He who faces himself, finds himself.

Kajów koło Gdziejowa
    A ja zauważyłem, że jak go nie ma to nikt się tu nie kłóci i nikt żadnych pierdół nie wypisuje
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Nie tylko Ty to zauważyłeś Rufijoku
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    To normalne bo chyba każdy z nas łapie się na takich zachowaniach ale dla zdrowia własnego i innych warto umieć odpuścić. Tyle ode mnie. Peace
    No właśnie ja odpuściłem, ale Ty jakoś nie potrafisz. Ot i dyszol w całej okazałości. Największy hipokryta na forum.

- - - Dopisano - - -

Szkoda, że tam nie przytoczyłeś tych danych, ponieważ byłby to istotny argument na moją korzyść, a tu to jedynie kolejna pyskówka się szykuje. Miałeś cały tydzień i nie zrobiłeś tego. Uczepiłeś się jednego niefortunnego stwierdzenia, żeby uciec od meritum, bo zaczęło brakować ci argumentów.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 18-03-2016 o 12:33
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Krisiu to tylko jeden z wielu przykładów Twojej aberracji rzeczywistości ale mówi to największy bezargumentowy hipokryta forum więc nie przejmuj się, keep calm i dalej być sobom. Pozdroo

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    w interesie nas wszystkich jest posługiwanie się w życiu faktami
    Fakty mówią jasno, ale ty o faktach dyskutować nie chcesz:

2010 rok - 3 miliony kontroli rocznie

1. Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi spowodowali ok 6,3% wszystkich wypadków.
    2. Ujawniono 99 613 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi to jest jakieś 0,5% ogółu.

2014 rok - 15 milionów kontroli rocznie

1. Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi spowodowali ok 5,3% wszystkich wypadków
    2. Ujawniono 103 246 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi to jest jakieś 0,5% ogółu.

Wnioski nasuwają się same: pijani kierowcy nie są problemem, a policyjne łapanki to strata czasu. Całkowite wyeliminowanie pijanych kierowców to utopia!

- - - Dopisano - - -

Wszystkie dane dostępne są w policyjnych raportach, informacje o liczbie osób z prawem jazdy czerpałem stąd: ttp://www.olimpjazda.pl/prawo-jazdy-w-polsce-rzut-oka-na-statystyki/

- - - Dopisano - - -

I na koniec mały quiz:

Pod koniec 2013 roku złagodzono kary za jazdę rowerem po pijaku (wykreślono art 178a § 2 z kodeksu karnego) i natychmiast w 2014 roku liczba ujawnionych nietrzeźwych rowerzystów spadła o ponad 40%, wskaż prawidłową odpowiedź, jakie mogły być tego przyczyny?

1. Rowerzyści w podzięce przestali pić
    2. Policja przestała zawracać sobie doopę pijanymi rowerzystami, bo to już nie jest przestępstwo.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 18-03-2016 o 14:59
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Krisiu ten temat nie jest o policyjnych statystykach. Chcesz o tym rozmawiać to sobie taki załóż, teraz piszesz nie na temat.

Kajów koło Gdziejowa
    Fakty mówią jasno, ale ty o faktach dyskutować nie chcesz:
    Krisek, jedni przypisują sobie rolę niezłomnego obrońcy tradycyjnych wartości, inni szuka różnic w obrębie akceptowanych wartości, a ty należysz do cnotliwych przegranych.i nawet Peter North nie będzie w stanie zaspokoić twojego pragnienia a tym bardziej wyprowadzić ciebie ze strefy największych przegranych.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Ooo jak tu milutko na tym forum.
    No właśnie ja odpuściłem, ale Ty jakoś nie potrafisz. Ot i dyszol w całej okazałości. Największy hipokryta na forum.
    Są plusy z sytuacji, w każdym razie dla ciebie. Grono popierających w jakikolwiek sposób dyszola systematycznie się kurczy. Twoje się raczej dobrze trzyma. Oczywiście to tylko psychiczne wsparcie, bo każdy ma gdzieś te debilne przepychanki, ale fakt pozostaje faktem.

Pozdrawiam wszystkich, którzy tu czasem zaglądają i z zażenowania kręcą głową. Łączę się w bólu.
    Ze snu można się obudzić tylko raz...

Uprawnienia