Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Przedszkola

Przedszkola

Cześć

Jak jest u Was z miejscami w przedszkolach?
    Chcieliśmy w tym roku od września posłać nasze najmłodsze dziecię do przedszkola,ale zrezygnowaliśmy,ponoć braknie miejsc dla starszych dzieci (trzy i czteroletnich) więc pewnie nasz dwu i pół latek miałby nikłe szanse na przyjęcie. Dobrze że mamy babcię,tzn moją mamę,ale chciałam żeby mały miał większy kontakt z dziećmi niż godzinkę na placu zabaw i to tylko jak jest pogoda,no ale cóż,będziemy próbowali za rok

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    Cześć

Jak jest u Was z miejscami w przedszkolach?
    Chcieliśmy w tym roku od września posłać nasze najmłodsze dziecię do przedszkola,ale zrezygnowaliśmy,ponoć braknie miejsc dla starszych dzieci (trzy i czteroletnich) więc pewnie nasz dwu i pół latek miałby nikłe szanse na przyjęcie. Dobrze że mamy babcię,tzn moją mamę,ale chciałam żeby mały miał większy kontakt z dziećmi niż godzinkę na placu zabaw i to tylko jak jest pogoda,no ale cóż,będziemy próbowali za rok
    to zapraszamy z maluszkiem do Bawialni nawet w przypadku niepogody kontakt z dziećmi będzie mieć

Cytat Napisał askli Zobacz post
    to zapraszamy z maluszkiem do Bawialni nawet w przypadku niepogody kontakt z dziećmi będzie mieć
    Dziękuję,gdybyśmy byli z Cieszyna i nie pracowałabym to chętnie byśmy skorzystali.

nie rozumiem ... ponoć braknie miejsc ... zapytaj w przedszkolu czy miejsce jest czy nie ma i po problemie, twojego problemu (BRAKU ELEMENTARNEJ WIEDZY NA TEN TEMAT) nie rozwiążą internauci na forum
    w Cieszynie (z uwagi na dużą ilość przedszkoli i państwowych i prywatnych) problem jeśli się pojawi to w minimalnym zakresie, a w mniejszych miejscowościach nie wiem - ale zawsze można zapytać u źródła, założyć można wersję pesymistyczną czyli że obecne 6 latki zostają w przedszkolu i tak niestety się stanie ... osobiście uważam, ze szkodą dla dzieci, Sama byłam zmuszona (przepisem prawa) do wysłania córki jako 6 latki do szkoły - ja nie była zachwycona, ale obecnie uważam to za bardzo dobrą decyzję , mała jest w 2 klasie i jest naprawdę ok, a do przedszkola zaczęła chodzić w wieku 2 lat i 5 miesięcy
    Ostatnio edytowane przez Natalia3127 ; 05-03-2016 o 05:19

Nie chciałam i nie chcę by "internauci rozwiązywali mój problem na forum" bo go nie ma. Wiem ze źródła że szans właściwie nie ma i tak jak pisałam nawet nie próbujemy,nie mamy parcia,mamy opiekę dla małego i damy radę. Chciałam tylko zapytać czy rodzice się orientują jak to wygląda właśnie w większych miastach gdzie (rzekomo) przedszkoli jest do wyboru do koloru.
    Nasza córka z naszego wyboru poszła do szkoły jako sześciolatek,aktualnie jest w czwartej klasie i radzi sobie bardzo dobrze (na półrocze miała średnią 4,33 ) też uważam że rodzice szkodzą dzieciom,przynajmniej niektórym,zostawiając je jeszcze rok w przedszkolu,ale mają taką możliwość więc z niej korzystają i tyle.

uważam , ze za szybko się poddałaś, należy, moim zdaniem zdaniem złożyć dokumenty i dopiero po ich weryfikacji okaze się ile jest miejsc, z uwagi na medialną nagonkę że braknie miejsc pewnie wielu rodziców sobie odpuści i tu niespodzianka miejsca się pojawią , ale z twojego wpisu wynika, iż nie jesteś zainteresowana posłaniem dziecka do przedszkola bo masz babcie itp a wpis umieściłaś z ciekawości by zobaczyć czy w większych miastach też są takie problemy ... jeśli dobrze rozumiem

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    Nie chciałam i nie chcę by "internauci rozwiązywali mój problem na forum" bo go nie ma. Wiem ze źródła że szans właściwie nie ma i tak jak pisałam nawet nie próbujemy,nie mamy parcia,mamy opiekę dla małego i damy radę. Chciałam tylko zapytać czy rodzice się orientują jak to wygląda właśnie w większych miastach gdzie (rzekomo) przedszkoli jest do wyboru do koloru.
    Nasza córka z naszego wyboru poszła do szkoły jako sześciolatek,aktualnie jest w czwartej klasie i radzi sobie bardzo dobrze (na półrocze miała średnią 4,33 ) też uważam że rodzice szkodzą dzieciom,przynajmniej niektórym,zostawiając je jeszcze rok w przedszkolu,ale mają taką możliwość więc z niej korzystają i tyle.

Jak idzie dziecka nie posyłać do szkoły jako 6 latka to po co? Jabym swojemu zalatwił odroczenie gdyby miał iść jako 6 latek. Po co ? Zeby rok szybciej szedł do pracy i rok dłużej go państwo z pieniędzy doiło?
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

głównie po to by się nie nudziło w przedszkolu, moja córka chodziła do przedszkola 4 lata - dużo, moim zdaniem, do szkoły poszła jako 6 latek , daje sobie radę, jest bardziej samodzielna dla mnie same plusy, ale przyznaję, że wiele zależy od dziecka - każdy jest inny

Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Jak idzie dziecka nie posyłać do szkoły jako 6 latka to po co? Jabym swojemu zalatwił odroczenie gdyby miał iść jako 6 latek. Po co ? Zeby rok szybciej szedł do pracy i rok dłużej go państwo z pieniędzy doiło?

Cytat Napisał Natalia3127 Zobacz post
    głównie po to by się nie nudziło w przedszkolu, moja córka chodziła do przedszkola 4 lata - dużo, moim zdaniem, do szkoły poszła jako 6 latek , daje sobie radę, jest bardziej samodzielna dla mnie same plusy, ale przyznaję, że wiele zależy od dziecka - każdy jest inny
    Myślę że mi dziecko podziękuje że nie musiało rok dłużej pracować na emeryture
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Myślę że mi dziecko podziękuje że nie musiało rok dłużej pracować na emeryture

Jak chcą mieć więcej rąk do pracy to niech się wezmą za tych wiecznych studentów nauk nieznanych a wara od 6-latów.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Uprawnienia