Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: NWO - mit czy realne zagrożenie?

Mieszka w
    Między piekłem a niebem...
    Wpisów
    2

NWO - mit czy realne zagrożenie?

NWO - New World Order czyli Nowy Porządek Świata - teoria spiskowa wg której niektórzy twierdzą, że świat jest zakulisowo sterowany przez grupę bądź grupy ludzi dążących do wprowadzenia "Nowego Porządku Świata" (cyt. Wiki)...czy aby tylko teoria? Zabiegani i zajęci sprawami codziennymi rzadko zwracamy uwagę na nasze życie w szerszym kontekście, a to się dzieje na prawdę...poczytajcie...

http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-nowy-wspanialy-swiat-ttip,nId,2150040

Czy możemy coś zrobić? Dla nas, dla naszych dzieci? W Polsce już ponad 46 tys. osób podpisało ogólnoeuropejski protest:

http://stop-ttip.pl/

W internecie można znaleźć wiele informacji na ten temat. Na koniec dla zaciekawionych jeszcze to:

https://robertbrzoza.pl/nwo/nwo-niewolniczy-system-gospodarczy/
    Życie jest przygodą dla odważnych - albo niczym...

H. Keller

NWO to dla większości ludzi modny slogan, przejaw histerii lub urban legend. Ludzie na codzień nie interesują się sprawami we własnym kraju typu podatki katastralne, afery rządowe czy zamachy na konstytucję, a mieliby CHOCIAŻ rozumieć zjawiska o zasięgu globalnym? Dobrobyt i konsumpcjonizm zabijają odwagę i inicjatywę, a media skutecznie ogłupiają już i tak solidnie otępiałych kanapowców.

A samo pojęcie NWO.. Byli masoni, wolnomularze, byli i są żydzi, są służby specjalne, są sekty, obrzydliwie bogaci ludzie, sztuczne konflikty zbrojne. Ciągle coś się dzieje, a człowiek ma taką słabą tendencję do przypisywania bytom lub pojęciom zasług lub odpowiedzialności za zdarzenia których nie potrafi pojąć lub nie potrafi dostrzec, nawet jak stoją obok i kopią go w doopę.

Trudny temat.
    He who faces himself, finds himself.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Sophie Zobacz post
    NWO - mit czy realne zagrożenie?
    Wiele wskazuje na to, że ten mit zaczyna być faktem, natomiast z tym zagrożeniem można polemizować. Grupa nawet najbardziej wpływowych i najbogatszych ludzi nie jest w stanie od tak przejąć władzy nad całym światem bez naszego udziału. Do tego potrzeba całych struktur organizacyjnych, które być może już się tworzą (Unia Europejska), ale tworzą się przy naszym udziale i za naszą zgodą. Nie grozi nam zniewolenie, bo już jesteśmy zniewoleni, władza odbiera nam większość tego co wypracujemy, oraz kontroluje nas i decyduje za nas na każdym kroku. Nie są to jakieś zakulisowe grupy nacisku, tylko ludzie przez nas wybrani, którzy robią to bez jakiegokolwiek sprzeciwu z naszej strony. Niewykluczone, że tymi ludźmi kierują jeszcze inni, a nimi jeszcze inni i tak tworzy się piramida, na której szczycie rzeczywiście stoi grupa tych najbardziej wpływowych, ale cały mechanizm funkcjonuje tylko dlatego, że my na to pozwalamy. Jeżeli my zaczniemy się temu przeciwstawiać, to cała ta piramida prędzej, czy później runie.

Reasumując: największym zagrożeniem dla nas jesteśmy my sami, nasza głupota, niewiedza, naiwność, lenistwo, obojętność... Tego należy się obawiać i z tym należy walczyć.

Cytat Napisał Sophie Zobacz post
    Czy możemy coś zrobić? Dla nas, dla naszych dzieci?
    Oczywiście, że tak możemy uniezależnić się od tych ludzi i ich zapędów w decydowaniu o naszym życiu. To jest jedyne co możemy zrobić, ponieważ jako obywatele nie mamy żadnego realnego wpływu na politykę unijną. Ludzie wybrani przez nas do PE biorą jedynie udział w szopce, która ma stwarzać pozory demokracji, a w rzeczywistości nie mają nic do powiedzenia. O polityce unijnej decydują różne grupy nacisku oraz politycy, którzy są nieusuwalni i niewybierani przez nas (Juncker, Schulz, Baroso i inni).

- - - Dopisano - - -

Bruksela jest światową stolica lobbingu, oficjalnie dane mówią o kilku tysiącach lobbystów działających w Brukseli, ale nieoficjalnie szacuje się, ze jest ich kilkadziesiąt tysięcy! Maja oni znaczący, o ile nie największy, wpływ na unijna politykę.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 28-02-2016 o 00:55
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Reasumując: największym zagrożeniem dla nas jesteśmy my sami, nasza głupota, niewiedza, naiwność, lenistwo, obojętność... Tego należy się obawiać i z tym należy walczyć.
    Zgadza się, najlepszym tego dowodem jest obecny polski rząd, boże chroń europe przed tymi oraz tego pokroju ludźmi.

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    O polityce unijnej decydują różne grupy nacisku oraz politycy, którzy są nieusuwalni i niewybierani przez nas (Juncker, Schulz, Baroso i inni).
    To dobrze że przez takich jak ty nie mogą być wybierani bo cała europa wyglądałaby jak Polska, biedna ale katolicka , czyli bur...na kółkach.
    Ludzie mają słabą pamięć, już zapomnieli jak w Polska wyglądała przed wejściem do UE.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Jak wyglądała?

Kajów koło Gdziejowa
    Beznadziejnie, jakby ją stado pitbuli poszarpało + bezprawie jak Meksyku a policja nawet na benzyne do Fiata 126p nie miała

Policja maluchami nie jeździła. Czy uważasz że obecny zabór gospodarczy jest dla naszego kraju zdrowy? Możesz rozwinąć wątek bezprawia?

Polska to byłaby piękna gdyby zostały obniżone wszystkie podatki i akcyzy
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Policja maluchami nie jeździła.
    Aj owszem, mieli policyjnego malucha, na własne oczy widziałem.

Czy uważasz że obecny zabór gospodarczy jest dla naszego kraju zdrowy?
    To nie jest zabór gospodarczy tylko wolny rynek i takie są prawa kapitalizmu. Polskie firmy np. Ryłko , CCC otwierają swoje sklepy za granicą i tam nikt się na to nie skarży a że polskich firm jest jak na lekarstwo to inna sprawa i również zasługa "prześwietnego syna ziemi cieszyńskiej" i byłego premiera JB który po pozamykaniu polskich firm objął cieplutkie stanowisko w Brukseli. Gdyby nie ten jak to nazwałeś "zabór gospodarczy" to nie miał byś się czym umyć bo polakom w Polsce nie opłaca się niczego produkować (prosty przykład KWK Silezja, Morcinek) , zresztą nic sie nie opłaca, lepiej siedzieć z różańcem i narzekać bo w Polsce za dużo święconej wody a za mało zwykłego mydła. Dlaczego polski monopolista "Społem" nie rozwijał się w latach '90-tych, miał możliwości i brak konkurecji, był jedynym na polskim rynku, pierwszy Lidl otwarto w Polsce w 2002 roku, wszyscy mieli równe szanse. Ja również miałem swoją firmę na zachodzie i to w bardzo ciężkiej branży, zacząłem od zera i wykończyłem kilka innych już od dłuższego czasu istniejących firm bo byłem lepszy i tańszy, takie jest prawo rynku, jak się mi "znudziło" to po 8 latach firme sprzedałem i zainwestowałem w inną branżę bo to moja sprawa bo mam do tego prawo.
    Nie chcę nikogo obrażać, ale myślenie że jesteśmy pod zaborem gospodarczym jest bardzo prymitywne, wręcz komunistyczne.

Możesz rozwinąć wątek bezprawia?
    Nie chce mi się pisać tutaj opowiadań w stylu ropucha, temat jest głęboki i szeroki, myślę że dobrze wiesz o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Rufijok ; 28-02-2016 o 11:21

Ja uważam, że wolny rynek to jedno, a polska sarmacka tendencja do złodziejstwa, lekkomyślności i krótkowzroczność przejawiające się tym, że nasza rodzima gospodarka znalazła się pod zaborem to drugie. Ja nie mam nic do wolnego rynku, i uważam że daliśmy się ogołocić z suwerenności politycznej i gospodarczej. Panuje przeświadczenie, że bez pieniędzy z Unii Polska byłaby dalej jak jedna z biednych byłych republik sowieckich. Nie zgadzam się, bo te pieniądze są ostatecznie nasze, tyle że pożyczone z wysokim procentem i kosztem przywilejów suwerennego niezależnego państwa.

Problem leży w tym, że nie potrafimy sami sobą zarządzać. Społem który podałeś to relikt komuny, zwykła spółdzielnia pracy których w Polsce było pełno, wszyscy pracowali do wspólnej skarbonki. Po 89 nadszedł zachodni kapitalizm i większość tych spółdzielni padło albo przez brak doświadczenia w zakresie prowadzenia biznesu na otwartym rynku, albo w wyniku rozkradania. Albo nie padło, a zostało przejętych zagranicznym kapitałem w postaci pachnących zielonych dolarów, przykład Olzy.

Piszesz że w Polsce nie opłaca się produkować. Dlaczego?

O bezprawie pytanie nadal aktualne.

Uprawnienia