Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Mediowy popyt-podaż vs durna masa

 1. #1

  Mediowy popyt-podaż vs durna masa

  Bez zbędnego rozwodzenia się, w miarę krótko i na temat. Na codzień narzekamy na goowno w telewizji, radiu i tak dalej. Przeszkadza nam, że bombardowani jesteśmy jałowymi treściami, informacjami o wypadkach i trupach, że brakuje czegoś pozytywnego albo treściwego. Mowa o mediach nazwijmy to ramówkowych, gdzie treść po prostu leci (radio, tv) i nie ma możliwości wyboru treści poza zmianą kanału.
  Otóż medium typu telewizja czy radio to produkt, który ma zarabiać. Odwieczna zasada rynku mówi, że aby uzyskać podaż, musi być popyt. Idąc dalej, popyt to nic innego jak potrzeby widzów. Śmiało można powiedzieć, że jakość i treść w telewizji odzwierciedla ogólnopojęty "poziom" społeczeństwa. A nasze społeczeństwo jest po prostu zidiociałe, durne i tępe. Inaczej rzecz ujmując, MY, rodzina, sąsiedzi, znajomi to idioci, durnie i tępe strzały. Uśredniając. W mediach dostajemy dokładnie to, czego oczekujemy.

  Poniżej przykład treści która absolutnie nie jest nikomu narzucona. Artykuły i treści wybierane są przez czytelników subiektywnie i bez przymusu, zgodnie z osobistymi preferencjami.

  Podaję przykład z regionalnego poletka. Portal regionalny ox.pl. Przykładowe aktualne tematy:
  1. Budżet obywatelski w Wiśle. Temat ważny dla mieszkańców. Wpłynie na rozwój miasta i zadowolenie lub nie mieszkańców. 42 godziny od publikacji prawie 1000 wyświetleń.
  2. Goleszów zmiana statutu gminy. Temat strategiczny dla wielu ludzi, a przynajmniej powinien być. 40 godzin od publikacji 1700 wyświetleń.
  3. Pożar chałupy w Cieszynie. Nie minęło jeszcze nawet 24h, 13 tysięcy wejść do artykułu.

  Powyższe mówi samo za siebie. Słyszę w kółko że w Polsce jest do dupy, politycy robią co chcą i tak dalej. A jak ma być, skoro społeczeństwo bardziej interesuje pożar chałpy niż rozwój gminy, ustawodawstwo czy cokolwiek innego co wpływa na jakość życia w tym kraju? Durny naród.

  - - - Dopisano - - -

  View Raw Image">

  View Raw Image">

  View Raw Image">
  "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

 2. #2
  Chciałeś se ino ponarzekać?

  Kolega ostatnio był w szpitalu i mówił, że naoglądał się tych wszystkich programów pseudodokumentalnych do końca życia. A wcześniej dziwił się, kto to w ogóle ogląda. I to z babami na sali nie leżał.


  Ludzie potrzebują chleba i igrzysk i nic się przez tysiąclecia w tej kwestii nie zmienia. Chcą na chwilę zapomnieć o swoich problemach, nie myśleć, wyłączyć się. I sięgają po to, co najbliżej. Wchodzi w krew i w pewnym momencie już swoich problemów brak, więc żyją cudzymi.
  Zupełnie jakbyśmy poznali się tylko po to, żeby się ze sobą żegnać.

  (Daniel Glattauer – Wróć do mnie)

 3. #3
  Kiedyś na OX był artykuł że znaleziono portfel i miał on kilka tysięcy wejść. Czyżby taka ilość osób tego dnia straciła portfel? Nie, raczej społeczeństwo interesuje się zawartością cudzego portfela-ile kto ma pieniędzy i czy przypadkiem nie ma więcej niż ja.Aż strach pomyśleć że to mogły być też osoby chcące przywłaszczyć sobie cudzą własność.

 4. #4
  Avatar wisiketa
  Dołączył
  Mar 2011
  Płeć
  Mieszka w
  na ulicy ślepej
  Postów
  6,860
  Wpisów
  1
  Bo jest bezrobocie, bieda i kiepska pogoda, to co można robić?, klikać i klikać, ja na takie nie klikanie mam sposób:-)
  Ponarzekać też lubię:-P np.śnieg za biały
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 5. #5
  Avatar Nie bój żaby
  Dołączył
  May 2015
  Płeć
  Mieszka w
  twojej wyobraźni
  Postów
  1,161
  Wpisów
  2
  Cytat Napisał łopica Zobacz post
  Ludzie potrzebują chleba i igrzysk i nic się przez tysiąclecia w tej kwestii nie zmienia.
  Nie do końca... Gdzieś tam po drodze ludzie ubzdurali sobie, a w zasadzie wmówiono im, że potrzebują jeszcze władzy, chociaż większość z nich nie rozumie na czym ta władza polega i jak z niej korzystać. Skutkuje to farsą, która rozgrywa się raz na kilka lat, tuż po zakończeniu kilkumiesięcznego cyrku zwanego kampanią wyborczą, podczas której ludzie spośród wszelkiej maści kombinatorów i cwaniaków wybierają tych, którzy przez ostatnie miesiące zafundowali im większą rozrywkę i/lub obiecali więcej chleba.
  Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 11-02-2016 o 21:05
  Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.


 6. #6
  Avatar Nie bój żaby
  Dołączył
  May 2015
  Płeć
  Mieszka w
  twojej wyobraźni
  Postów
  1,161
  Wpisów
  2
  Cytat Napisał dyszol Zobacz post
  Inaczej rzecz ujmując, MY, rodzina, sąsiedzi, znajomi to idioci, durnie i tępe strzały.
  Nie ma My. Jesteś Ty, twoi bliscy i znajomi. Masz prawo mieć o nich zdanie jakie chcesz, ale reszta to insynuacje. Rozumiem, że wrzucając wszystkich do jednego worka i oceniając w ten sposób nie czujesz się od nich gorszy, ale to nie rozwiąże problemu, jeżeli takowy istnieje.
  Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.


 7. #7
  Dlatego ja oglądam telewizor jak są skoki...bo lubie, a tak to stoi sobie wyłączony, nie chce mi sie już oglądać tych durnot, zabijaczów czasu...zwyczajnie już mnie to irytuje, tak samo jak polityka i wiadomości bo w nich też prawie sama polityka
  To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

  Jean-Paul Sartre

 8. #8
  Krisek nie zrozumiałem Cię kompletnie.
  "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

 9. #9
  Ameryki nie odkryłeś Mnie zadziwia popularność programów typu ciężkie sprawy, czy zdrady, albo fikanie gwiazd na lodzie/pod wodą... ewentualnie szukający żon rolnicy. Jest popyt - jest podaż, proste. Skutek zalewu chłamem jest taki, że nie oglądam prawie nic, i pewnie umykają mi też ważne wiadomości. I faktycznie, w szpitalu można nadrobić

 10. #10
  Cytat Napisał jadowita Zobacz post
  Mnie zadziwia popularność programów typu ciężkie sprawy, czy zdrady, albo fikanie gwiazd na lodzie/pod wodą... ewentualnie szukający żon rolnicy. Jest popyt - jest podaż, proste. Skutek zalewu chłamem jest taki, że nie oglądam prawie nic ..
  Zdecydowana większość ma wybór innych programów na platformach cyfrowych. Jest duży wybór dla kobiet jak i mężczyzn i tam zawsze można coś ciekawego obejrzeć niż "biczować" się -jak to nazwałeś- tym chłamem.

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •