Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Mediowy popyt-podaż vs durna masa

Mediowy popyt-podaż vs durna masa

Bez zbędnego rozwodzenia się, w miarę krótko i na temat. Na codzień narzekamy na goowno w telewizji, radiu i tak dalej. Przeszkadza nam, że bombardowani jesteśmy jałowymi treściami, informacjami o wypadkach i trupach, że brakuje czegoś pozytywnego albo treściwego. Mowa o mediach nazwijmy to ramówkowych, gdzie treść po prostu leci (radio, tv) i nie ma możliwości wyboru treści poza zmianą kanału.
    Otóż medium typu telewizja czy radio to produkt, który ma zarabiać. Odwieczna zasada rynku mówi, że aby uzyskać podaż, musi być popyt. Idąc dalej, popyt to nic innego jak potrzeby widzów. Śmiało można powiedzieć, że jakość i treść w telewizji odzwierciedla ogólnopojęty "poziom" społeczeństwa. A nasze społeczeństwo jest po prostu zidiociałe, durne i tępe. Inaczej rzecz ujmując, MY, rodzina, sąsiedzi, znajomi to idioci, durnie i tępe strzały. Uśredniając. W mediach dostajemy dokładnie to, czego oczekujemy.

Poniżej przykład treści która absolutnie nie jest nikomu narzucona. Artykuły i treści wybierane są przez czytelników subiektywnie i bez przymusu, zgodnie z osobistymi preferencjami.

Podaję przykład z regionalnego poletka. Portal regionalny ox.pl. Przykładowe aktualne tematy:
    1. Budżet obywatelski w Wiśle. Temat ważny dla mieszkańców. Wpłynie na rozwój miasta i zadowolenie lub nie mieszkańców. 42 godziny od publikacji prawie 1000 wyświetleń.
    2. Goleszów zmiana statutu gminy. Temat strategiczny dla wielu ludzi, a przynajmniej powinien być. 40 godzin od publikacji 1700 wyświetleń.
    3. Pożar chałupy w Cieszynie. Nie minęło jeszcze nawet 24h, 13 tysięcy wejść do artykułu.

Powyższe mówi samo za siebie. Słyszę w kółko że w Polsce jest do dupy, politycy robią co chcą i tak dalej. A jak ma być, skoro społeczeństwo bardziej interesuje pożar chałpy niż rozwój gminy, ustawodawstwo czy cokolwiek innego co wpływa na jakość życia w tym kraju? Durny naród.

- - - Dopisano - - -

View Raw Image">

View Raw Image">

View Raw Image">
    He who faces himself, finds himself.

Chciałeś se ino ponarzekać?

Kolega ostatnio był w szpitalu i mówił, że naoglądał się tych wszystkich programów pseudodokumentalnych do końca życia. A wcześniej dziwił się, kto to w ogóle ogląda. I to z babami na sali nie leżał.

Ludzie potrzebują chleba i igrzysk i nic się przez tysiąclecia w tej kwestii nie zmienia. Chcą na chwilę zapomnieć o swoich problemach, nie myśleć, wyłączyć się. I sięgają po to, co najbliżej. Wchodzi w krew i w pewnym momencie już swoich problemów brak, więc żyją cudzymi.
    Po drugiej stronie powiek
    ciemno

A piękno

Kiedyś na OX był artykuł że znaleziono portfel i miał on kilka tysięcy wejść. Czyżby taka ilość osób tego dnia straciła portfel? Nie, raczej społeczeństwo interesuje się zawartością cudzego portfela-ile kto ma pieniędzy i czy przypadkiem nie ma więcej niż ja.Aż strach pomyśleć że to mogły być też osoby chcące przywłaszczyć sobie cudzą własność.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Bo jest bezrobocie, bieda i kiepska pogoda, to co można robić?, klikać i klikać, ja na takie nie klikanie mam sposób:-)
    Ponarzekać też lubię:-P np.śnieg za biały
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał łopica Zobacz post
    Ludzie potrzebują chleba i igrzysk i nic się przez tysiąclecia w tej kwestii nie zmienia.
    Nie do końca... Gdzieś tam po drodze ludzie ubzdurali sobie, a w zasadzie wmówiono im, że potrzebują jeszcze władzy, chociaż większość z nich nie rozumie na czym ta władza polega i jak z niej korzystać. Skutkuje to farsą, która rozgrywa się raz na kilka lat, tuż po zakończeniu kilkumiesięcznego cyrku zwanego kampanią wyborczą, podczas której ludzie spośród wszelkiej maści kombinatorów i cwaniaków wybierają tych, którzy przez ostatnie miesiące zafundowali im większą rozrywkę i/lub obiecali więcej chleba.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 11-02-2016 o 22:05
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Inaczej rzecz ujmując, MY, rodzina, sąsiedzi, znajomi to idioci, durnie i tępe strzały.
    Nie ma My. Jesteś Ty, twoi bliscy i znajomi. Masz prawo mieć o nich zdanie jakie chcesz, ale reszta to insynuacje. Rozumiem, że wrzucając wszystkich do jednego worka i oceniając w ten sposób nie czujesz się od nich gorszy, ale to nie rozwiąże problemu, jeżeli takowy istnieje.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Dlatego ja oglądam telewizor jak są skoki...bo lubie, a tak to stoi sobie wyłączony, nie chce mi sie już oglądać tych durnot, zabijaczów czasu...zwyczajnie już mnie to irytuje, tak samo jak polityka i wiadomości bo w nich też prawie sama polityka
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Krisek nie zrozumiałem Cię kompletnie.
    He who faces himself, finds himself.

Ameryki nie odkryłeś Mnie zadziwia popularność programów typu ciężkie sprawy, czy zdrady, albo fikanie gwiazd na lodzie/pod wodą... ewentualnie szukający żon rolnicy. Jest popyt - jest podaż, proste. Skutek zalewu chłamem jest taki, że nie oglądam prawie nic, i pewnie umykają mi też ważne wiadomości. I faktycznie, w szpitalu można nadrobić

Cytat Napisał jadowita Zobacz post
    Mnie zadziwia popularność programów typu ciężkie sprawy, czy zdrady, albo fikanie gwiazd na lodzie/pod wodą... ewentualnie szukający żon rolnicy. Jest popyt - jest podaż, proste. Skutek zalewu chłamem jest taki, że nie oglądam prawie nic ..
    Zdecydowana większość ma wybór innych programów na platformach cyfrowych. Jest duży wybór dla kobiet jak i mężczyzn i tam zawsze można coś ciekawego obejrzeć niż "biczować" się -jak to nazwałeś- tym chłamem.

Uprawnienia