Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: co w poście do jedzonka.

co w poście do jedzonka.

Dziś środa popielcowa zaczyna się post. Jednak trzeba coś zjeść. Ja proponuję zupę czoskulę( tak się nazywa po naszemu).Postna , rozgrzewająca,pyszna.
    A oto stary przepis:

Wodę w garnku posól i daj gotować do tego wkrej kilka ząbków czosnku,pół łyżeczki kminku,pieprz. Chwilkę pogotuj. Dodaj smalec i trochę maggi i gotowe.

Na talerz wsyp grzanki ze starszego chleba.Zalewaj zupą.

Ja zamiast smalcu dodaję usmażony boczek albo słoninkę wędzoną, można też dodać kiełbasy ale to już nie postna...ale dobra.

Grzanki: chleb starszy pokrojony w kostkę lekko podsmażyć na małej ilości oleju.Część włożyć do talerza a potem dobierać grzanek aby zawsze były chrupiące.

Głównie wieś
    Wpisów
    129
    Ja proponuję kaszę gryczaną ze skwarkami i maślanką
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

czeluściach foruma
    I to, i to pyszne...

Nie wiem jak Wy, ale ja to bardzo się cieszę gdy jest post wtedy jest motywacja do zrzucenia ciężaru jaki człowiek nosi.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam jem to na co mam ochotę, od pierogów z kapustą i grzybami na golonie kończąc
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Jednego pieroga i małe golonko bym też wysunął.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał arnika Zobacz post
    Ja proponuję kaszę gryczaną ze skwarkami i maślanką
    To danie uwielbiam i wcinam go nawet jak postu nie ma, tylko mnie po nim kapke wiaterki przechodzą, ale to może po kefirze - Pilos z Lidla bo za maślanką nie przepadam, chociaż "Mrągowska" jest całkiem, całkiem.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Ja tam jem to na co mam ochotę, od pierogów z kapustą i grzybami na golonie kończąc
    Jo tak samo, nawet nie wiem że jest post i co on oznacza, niech wielebni poszczóm to nie bydóm taki hrubi.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Uprawnienia