Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wiadomości dla dorosłych

Skoczów
    Wpisów
    18

Wiadomości dla dorosłych

Ostatnio czułem się nieswojo słysząc w radiu w obecności dzieci wiadomość o tym, że u kogoś na komputerze znaleziono treści pedofilskie.
    Czy nie myślicie czasem, że wiadomości podawane w mediach niekoniecznie są dla dzieci? ...a przecież one je słyszą.
    Nie chodzi mi tu jedynie o te o pedofilach, ale również sensacje typu: ojciec zabił swoją rodzinę i popełnił samobójstwo.
    Może powoli program typu wiadomości powinien mieć ograniczenie wiekowe 12 lat?
    Z jednej strony człowiek chce chronić swoje dzieci, a z drugiej pełno dookoła informacji niekoniecznie zgodnymi z naszym modelem wychowania.

...mam tu pewien dylemat, a Wy co myślicie?

...dawno nie zakładałem tu tematu
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał tomi71 Zobacz post
    Z jednej strony człowiek chce chronić swoje dzieci, a z drugiej pełno dookoła informacji niekoniecznie zgodnymi z naszym modelem wychowania.
    Super, ale jak chcesz chronić dziecko przedstawiając mu wyidealizowany obraz świata? W jaki sposób uchronisz je np. przed pedofilem, jeżeli nie będzie miało świadomości, że takie zagrożenie istnieje? Świat jest taki, jaki jest i moim zdaniem dziecko już od małego powinno się z tym oswajać.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Myślę, że dzieci są zewsząd otaczane informacjami, których nie rozumieją i nic sobie z tego nie robią.
    Czasem tylko zapytają.
    Po drugiej stronie powiek
    ciemno

A piękno

Np. pytają o konar dlaczego nie chce zapłonąć

Skoczów
    Wpisów
    18
    moonia ...no to jest też dobry temat i przykład - reklamy dla dorosłych.
    ciekawe, czy ktoś nie miał już takiej sytuacji, że nie chciało mu się zapalić drzewo - konar w kominku (bo mokre drzewo) i dziecko nie zaproponowało tatusiowi jakiejś tabletki

wiadomo, że trudno dziś chronić dzieci przed wszystkim, ale nie zawsze temat poruszany przez nie musi być wywołany akurat przez media w niewybredny sposób. Przecież niektóre programy wręcz propagują niewłaściwe zachowania dzieci jak np. "Szkoła" nadawane akurat w porze, kiedy dzieciaki wracają do domu ze szkoły ...a babcie z dziadkami tylko na nie czekają
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Super, ale jak chcesz chronić dziecko przedstawiając mu wyidealizowany obraz świata? W jaki sposób uchronisz je np. przed pedofilem, jeżeli nie będzie miało świadomości, że takie zagrożenie istnieje? Świat jest taki, jaki jest i moim zdaniem dziecko już od małego powinno się z tym oswajać.
    Kris ma racje . nie żyjemy w Nibylandii, tylko w agresywnej (a będzie jeszcze gorzej jak przyjadą brudasy), rozbrojonej, bezbronnej Polsce. Im wczesniej dziecko pozna tę przykra rzeczywistość, tym lepiej .

Głównie wieś
    Wpisów
    130
    Hmm... ja uważam, że z dziećmi należy rozmawiać o wszystkim. I szczerze mówiąc to ja bym wolała swoje dziecko osobiście uświadomić kim jest pedofil i co to są treści pedofilskie. Żeby wiedziały jak się chronić i co robić w razie gdyby na ich drodze stanął ktoś z nieczystym intencjami. Dzieci wbrew pozorom są bardzo mądre
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Arnika a w jakim wieku to dziecko by miało być, żeby mu to uświadamiać?

W sensie kto to jest pedofil.
    Po drugiej stronie powiek
    ciemno

A piękno

Głównie wieś
    Wpisów
    130
    Wiesz no... w sumie w takich czasach żyjemy, że od najmłodszych lat trzeba dzieciom mówić na co powinny uważać
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Zgadzam się, że dziecko trzeba uświadamiać o grożących mu niebezpieczeństwach. Ale niekoniecznie uświadamiać, że co drugi dzień ktoś w kraju w którym żyje, zamordował swoją rodzinę...
    U nas w domu TV włącza się, gdy dziecko już śpi. W ciągu dnia mamy inne obowiązki i czas dla siebie nawzajem. Telewizyjny bełkot nie "umila" nam codziennej egzystencji i powiem szczerze, że jesteśmy szczęśliwymi ludźmi
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

Uprawnienia