Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: wrastający paznokieć..jak z leczeniem?

wrastający paznokieć..jak z leczeniem?

jak to wygląda jesli chodzi o leczenie?..bo dolegliwosc niezbyt przyjemna i trzeba sie tym jakos zająć...

w Dojczach
    Wpisów
    25
    Siła Reputacji
    95
    Przede wszystkim ważne jest to jak obcinasz paznokieć. Jeśli ma tendencję do wrastania to może być obcinany tylko i wyłącznie na prosto. Żadnych okrągłych boków Też miałam ten bolesny problem i przy konsekwentnym odpowiednim piłowaniu (wole to niz obcinanie) problem zniknął. Także trzeba się jeszcze troszkę przemęczyć i za każdym razem ciach na prosto. W moim przypadku to było najlepsze lekarstwo. Warto też paznokcie smarować kremem a najlepiej gliceryną bo działa najszybciej. Kupisz w aptece. Zawsze jak tylko sobie przypomnisz, gliceryna super działa też na twarde pięty. Jeśli jednak nie masz to smaruj takim jaki masz pod ręką Tego nie moza wyleczyć błyskawicznie ale cierpliwośc i konsekwencja są na prawde skuteczne.
    Chciałabym być obrzydliwie bogata. Mogłabym wtedy pomóc wszystkim dzieciom, na leczenie, których rząd nie ma pieniędzy!

Piekiełku
    Siła Reputacji
    222
    wrastające paznokcie to masakra. Znam przypadek co ich już obciąć inaczej nie idzie, by było na prosto. Przy obcinaniu zawsze jest rzeżnia krwawa I to właściwie wszystkie paznokcie.

Zakładają też specjalne klamry na to, ale trzeba trafic do dobrego doktora specjlaisty od stóp (podolog , bodajże się nazywa)

A takiego trafić to cud. I broń boże nie dać sobie zerwać paznokcia. Bo to nie humianitarne a lubią to jeszcze praktykować .
    Lubię wielu ludzi,ale nie wszystkich. Dużo potrafię wybaczyć, ale nie wszystko. Szybko zapominam,ale nie zawsze. Ci,których lubię wiedzą o tym. Ci,których nie lubię,to zauważa. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło.Wrogom wskażę tam drogę.

hawanastyle.pl/ Skoczow polecam klamra na jeden paznokiec okolo 160zl ulga natychmiastowa a było juz masakrycznie.I nie bać sie!

Piekiełku
    Siła Reputacji
    222
    jeden paznokieć 160 zł a jak wszystkie ? Masakra jakaś
    Lubię wielu ludzi,ale nie wszystkich. Dużo potrafię wybaczyć, ale nie wszystko. Szybko zapominam,ale nie zawsze. Ci,których lubię wiedzą o tym. Ci,których nie lubię,to zauważa. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło.Wrogom wskażę tam drogę.

jak potem wygląda sprawa z tą klamrą? jak długo to sie nosi?

Pocieszę Cię. Miałam poważny problem z takim paznokciem w stopie. stan zapalny, antybiotyk, nie mogłam włożyć buta. Lekarz zalecił zerwanie paznokcia u chirurga..... masakra... było jeszcze gorzej. Nigdy tego nie dajcie sobie zrobić. Odrastający paznokieć jeszcze bardziej wrastał w połowie swej długości. Polecam wizytę u kochanej kosmetyczki, która uratowała mnie bardzo szybko. Ktoś już tu podał gabinet hawanastyle w skoczowie. Polecam z całego serca. Pani kosmetyczka to anioł. Założyła klamerkę, której nie czujesz i w niczym ci nie przeszkadza. efekt i ulgę czuć od razu. Polecam z całego serca. Powodzenia i głowa do góry. Zapewniam że będzie dobrze. Bardzo dobrze.

Bardzo watpie ,zeby trzeba było klamry na wszystkie paznokcie moze wystarczy tamponada.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał jeryzelka Zobacz post
    jak potem wygląda sprawa z tą klamrą? jak długo to sie nosi?
    Nosi sie tak długo az sama sie polzuje,zreszta pani wszysto wytłumaczy,klamra jest mało widoczna i w niczym nie przeszkadza.

tamponadę trzeba umieć dobrze zrobić a do tego trza mieć sprzęt, to troszkę trzeba wprawy ale jak sprawa jest bardzo poważna to radzę klamrę. klamrę nosi się aż sama spadnie tzn, w miarę rośnięcia paznokcia sama poluzuje. ale na serio ona w niczym nie przeszkadza. Ja nosiłam ją w kozaczkach po pracy 8 godz. dziennie.

mieszkaniu
    Siła Reputacji
    13
    Miałam ten problem w 2 dużych palcach u stóp, pomimo obcinania paznokci prosto. Zmagałam się z tym wiele lat (bodajże 7). Każde obcinanie paznokci to była katorga. Nie mogłam nosić fajnych butów np. szpilek jak inne dziewczyny, bo założenie ich dosłownie wyciskało łzy z oczu. Kosmetyczka też nic nie pomogła, bo na założenie klamry było już zwyczajnie za późno - paznokieć wrósł zbyt głęboko. Wokół brzegów paznokci zrobił się brzydki stan zapalny. Jak ktoś w końcu postraszył mnie gangreną i innym paskudztwem - poszłam (po raz kolejny!) do chirurga. W końcu po wielu nieudanych interwencjach chirurgicznych (problem ciągle powracał) trafiłam do dobrego chirurga i od 2 lat mam spokój. Zastosował jakieś wycinanie klinowe paznokcia. Dowiedziałam się też że paznokieć był wrośnięty bardzo głęboko i za chwilę doszedł by do samej kości. Zagoiło się, nawet ładnie pozszywał Paznokieć może nie jest prześliczny, ale za to NIE BOLI. I to najważniejsze. Dlatego nie czekajcie - od razu idźcie gdzieś z tym.

Uprawnienia