Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Temat: Karmienie piersią-jak długo? Wprowadzanie nowych pokarmów

Karmienie piersią-jak długo? Wprowadzanie nowych pokarmów

Jestem młodą mamą i karmię piersią moją córeczkę już 5-ty miesiąc. Narazie tylko jej po trochu daję próbować innych pokarmów a tak to tylko na piersi ciągle. Jak długo karmiłyście drogie mamusie i jak to było z wprowadzaniem nowych pokarmów, no i jak to wygląda z odstawianiem dziecka od piersi? bo jak próbowałam kilka razy dać małej sztuczne mleko do butelki to wypluwa i nie chce pić, tylko pierś musi być!

Ustroń
    Siła Reputacji
    45
    Ja karmię już 7 miesiąc i daję malej oprócz tego zupkę a na deserek jabłko z bananem . Jak masz pokarm to po co dajesz sztuczne za wcześnie na odstawianie dziecka od piersi jak będzie chciało to samo się odstawi .

krilady.
    Guest
    Ja małego cały czas karmię (5,5 miesiąca) i raczej mam zamiar karmić tak długo jak sam będzie chciał, ale chciałabym gdzieś tak do roczku skończyć (no może ciut dłużej niż krócej). Na razie podaję mu kaszkę w małych ilościach i zaczynam przygodę z marchewką

Staram się trochę lecieć wg schematu żywienia

Ustroń
    Siła Reputacji
    45
    Ja z tym schematem jestem strasznie zakręcona bo wszędzie piszą inaczej

Cieszyn
    Wpisów
    5
    Siła Reputacji
    152
    Cytat Napisał sloneczkoxxx24 Zobacz post
    Jestem młodą mamą i karmię piersią moją córeczkę już 5-ty miesiąc. Narazie tylko jej po trochu daję próbować innych pokarmów a tak to tylko na piersi ciągle. Jak długo karmiłyście drogie mamusie i jak to było z wprowadzaniem nowych pokarmów, no i jak to wygląda z odstawianiem dziecka od piersi? bo jak próbowałam kilka razy dać małej sztuczne mleko do butelki to wypluwa i nie chce pić, tylko pierś musi być!
    Ja karmiłam dzieci półtorej roku,pierwsze pokarmy po 6 miesiącu wprowadzała. Ostatnio oglądałam program gdzie lekarz wypowiadał się o karmieniu dzieci,chwalił karmienie piersia i popierał,ale powiedział też że nauczenie dziecka jedzenia i poznawania nowych smaków jest między 8 a 10 miesiącem wtedy dziecko najłatwiej polubi wszystko, i jeśli chce sie nauczyć dziecko jeść wszystko to w tym czasie mu trzeba to podawać. Ja zawaliłam sprawę bo nie podałam dziecia żadnych kasz a szkoda bo teraz nie lubią,cóz do 3 razy sztuka teraz będę mądrzejsza i będę podawała w tym czasie wszystko

- - - Dopisano - - -

a sztucznego nie dawaj na siłe chyba że wracasz do pracy i nie masz wyjścia ja podstępem nauczyłam po prostu robiłam sztuczne na moim mleku odciągniętym stopniowo dawałam potem wodę

Ustroń
    Siła Reputacji
    45
    Dzięki kochana Krilady Jak zawsze pomocna

- - - Dopisano - - -

A ostatnio powiedziała mi jedna znajoma że do roku już dziecko powinno wszystko jeść Jakiś czas temu widziałam jedzonko w słoiczkach dla dzieci 3 letnich i bardzo mnie to zdziwiło , bo przecież 3 latek je już normalne posiłki z rodzicami

krilady.
    Guest
    Może takie dania są przygotowane na wypadek wyjazdów itp?

Mój mały wcina marchewkę ze słoika aż mu się uszy trzęsą Wczoraj miałam przygotowane takie z 4 łyżeczki, myślałam, że podam ze dwie....a robiłam dokładkę! W sumie zjadł tak pół słoika.... Mam nadzieję, że to nie za dużo Ale marchewkę (taką gotowaną) już mu podawałam, także spokojnie do tego podeszłam... A kupa byłą, że ho ho!

Dziewczyny, jak podać następne warzywko? Chyba chciałabym ziemniaczka.... A może pietruszkę? Dodać do marchewki? Czy teraz lepiej jabłko? Choć chciałabym przed owocem wprowadzić właśnie tak ze dwa, trzy warzywa... Jakieś rady?

Cieszyn
    Wpisów
    5
    Siła Reputacji
    152
    pietruszkę nie lekarz mi mówił że w niej coś tam jest i to później ale selerek seler z ziemniakiem możesz dać

krilady.
    Guest
    A to seler nie powinien być na końcu, bo uczula?

Uprawnienia