Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Piesi/rowerzyści po zmroku

Piesi/rowerzyści po zmroku

Właśnie przeczytałem artykuł o śmierci pieszego w Goleszowie i natchnęło mnie do napisania tego tematu, a nosiłem się z tym już od jakiegoś czasu. Bardzo często jeżdżę tą drogą i muszę powiedzieć, że aż mnie zaskakuje, że nie ma na tej drodze więcej ofiar.

Niejednokrotnie jadąc po zmroku mijam jakiegoś debila na rowerze bez świateł i albo go obtrąbię, albo dzwonię na Policję, albo pytam, czy nie zapomniał mózgu w domu. Jeśli kierowca vw który potrącił tego gościa jechał przepisowo, to współczuję mu kłopotów bo nieraz poza wspomnainymi rowerzystami kamikaze mnie również czasem zaskakują totalnie niewidoczni piesi (a w weekendy to nieraz nawaleni idący połową pasa). Na tej drodze jest ćma jak w dupie, a jeśli mija się pieszego akurat w momencie kiedy z przeciwka jedzie inny samochód i nie można skorzystać z "długich", to robi się niebezpiecznie. Chwała bogu kiedy ci piesi dbają o własne bezpieczeństwo i mają odblaski lub świecą komórką, niestety nie wszyscy mają dość oleju w głowie.

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,21...a-miejscu.html

Głównie wieś
    Wpisów
    97
    Siła Reputacji
    148
    Dokładnie! Podpisuję się pod postem dyszola. Też często pokonuję tę trasę (teraz prawie zawsze po ciemku) i jak wracam do domu to jestem tak umordowana, że masakra.

Tragiczne miejsca to jeszcze są na Gudowach (tam sama miałam niedawno przejechać pijaka, który zataczał się środkiem drogi) i potem też jest ciężko jak się zjeżdża z Cieszyna do centrum Bażanowic. Tam po zmroku często dzieciaki łażą . No a potem ten nieszczęsny Goleszów i jeszcze przed Ustroniem jest taki nieoświetlony fragment, tam też trzeba wybitnie uważać...

Poza tym są na rękę takie odblaskowe opaski. Nie kosztują wiele. Ja rozumiem ciężko tego wymagać od pijaków, żuli i meneli ale dzieciaki powinny obowiązkowo nosić!
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

mieszkaniu
    Wpisów
    4
    Siła Reputacji
    0
    Ponieważ pieszy widząc światła samochodu z dużej odległości, ma wrażenie, że ten samochód też go widzi (a przynajmniej za chwilę zobaczy). I co dziwne, zachowują się tak również piesi, którzy są kierowcami.

Nieraz zamiast wracać z pracy S1, wybieram tą znacznie bardziej malowniczą trasę - Ustroń-> Goleszów-> Cieszyn. W lecie po 16:00 na wielu odcinkach tej drogi słońce wali prosto w oczy i naprawdę trzeba się mocno skupiać by widzieć pobocze.
    Zimą z kolei jest tam już całkiem ciemno a w wielu miejscach ta droga jest nieoświetlona. Jest tam sporo zakrętów i oczywiście brak chodnika. A ruch spory, jako że to przecież jedyna droga z Wisły czy Ustronia na Cieszyn.
    Podobnie jak dyszol, jestem zaskoczona, że tak mało tam wypadków.
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

1,758
    Siła Reputacji
    0
    Ja tam gorzej widzę przed świtem. Jak się robi tak ledwo szaro, to dopiero nic nie widać. Bo niby widać, ale pieszego zauważasz dopiero, jak go mijasz. Brrr...

"Na tej drodze jest ćma jak w dupie, a jeśli mija się pieszego akurat w momencie kiedy z przeciwka jedzie inny samochód i nie można skorzystać z "długich", to robi się niebezpiecznie."

Jak nie widzisz to zwolnij, a nie jedź na oślep.

1,758
    Siła Reputacji
    0
    Jak nie widzisz to zwolnij, a nie jedź na oślep.
    dyszol, Ty się w ogóle przesiądź na rower. Ale taki z odblaskami!

Boszsz, co za ludzie...

Skoczów
    Wpisów
    10
    Siła Reputacji
    81
    w dodatku policja w ogóle nie egzekwuje obowiązku mania świateł w rowerach! ...a przepisy mówią jednoznacznie.

...zresztą jest więcej takich pojazdów "uprzywilejowanych" których policja się nie czepia co doprowadza mnie do szału!

Mówi się że siadając za kółkiem stoisz jedną nogą w grobie, ale siadając na rower stoi się obiema nogami w nim. Kwestia tylko: czy wyskoczę przed zasypaniem, czy nie?

Co do pieszych to ustawowo nakazałbym wszystkim producentom odzieży (może poza bielizną ) wszywanie odblasków ...albo przynajmniej w podeszwy butów ...albo ...
    Ostatnio edytowane przez tomi71 ; 12-11-2012 o 07:21
    ...forever young...World is not enough...open your mind... Agent 00Z License to ZUMBA!

Ja kiedyś (właśnie na tej felernej drodze) wpadłam na pomysł, że pomogłaby jakaś akcja odblaskowa, ale na zasadzie dodatku do odzieży. Jest masa materiałów odblaskowych, które bez naświetlnia w ogóle nie rzucają się w oczy (szare). Z takich materiałów można by robić fajne bransoletki, jakieś kwiatki na broszce czy breloki do plecaków (sama mam przy torebce odblaskowego prosiaka ;D). Generalnie coś co byłoby fajne a nie obciachowe (tak, dzieci uważają, że odblaski są obciachowe).
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

A oświetlona gęba nie świeci?

Uprawnienia