Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dopłaty

Dopłaty

Witam wszystkich .Czy interesował się ktoś możliwością zwrotu kosztów wymiany pieca co z kopciucha na gazowy? Czy na ten rok przewidywane są jeszcze jakieś terminy na składanie wniosków?

Nie wiem jak sie temat ma ale zadzwoń do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. Tam idzie szarpnąć kase na dużo rzeczy związanych z termomodernizacją budynku.
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Cytat Napisał tyranek07 Zobacz post
    Witam wszystkich .Czy interesował się ktoś możliwością zwrotu kosztów wymiany pieca co z kopciucha na gazowy? Czy na ten rok przewidywane są jeszcze jakieś terminy na składanie wniosków?
    Za późno, chyba że gminy bo --------> http://www.wfosigw.katowice.pl/smog-stop.html
    To nie sprawiedliwe, złożysz wniosek i teraz czekaj dostaniesz lub nie dostaniesz kasy, to po kiego przyjmują, jeżeli w tym roku nie dopłacą to za rok z odsetkami powinni dać kasę
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czeluściach foruma
    Poczytaj dobrze regulamin, bo ja trochę poczytałam i mi wyszło, ze dopłata jest, ale żeby dostać całość to kupę trzeba wydać. W sensie: chyba około 30.000 żeby 5 koła dostać. Jak ktoś akurat coś robi to może się starać, myśmy się na to nie "chapli".

Dofinansowanie z WFOŚiGW jest mało atrakcyjne. Miałem składać wniosek w tym roku ale stwierdziłem że to mało opłacalne. Dofinansowanie do gazioka było chyba na poziomie do 25% wartości pieca ale nie więcej niż chyba 2200zł. Przy tym musisz stary piec zezłomować i mieć na to papier.

Termoizolacja oraz okna do 15% zadania ale nie więcej niż kolejno chyba trochę ponad tysiąc złotych i chyba dwa tysiące. Do tego termoizolacja i okna traktowane jako zadanie drugiego priorytetu jeśli zostaną pieniądze z wymiany pieców, więc nie ma pewności że w ogóle można by dostać.

Dokładne wartości w regulaminie w linku kety.

Ogólnie rzecz biorąc lekko zgnita marchewka na kiju.

Skoczów w tym chyba roku realizował gminne dopłaty do nowych pieców i tam dofinansowanie wynosiło poziom 50% wartości pieca. To w założeniu brzmi lepiej ale regulaminu nie widziałem.

- - - Dopisano - - -

Aha, no i tegoroczna, czyli już druga edycja dofinansowania z wojewódzkiego funduszu już jest zamknięta. Kolejna, trzecia dopiero w przyszłym roku.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Kajów koło Gdziejowa
    Niezapomnijcie, że na przyznanie ochłapów trzeba nieco poczekać i decyduje kolejność składania wniosków.
    W pierwszej kolejności pracownicy UM i ich krewni, później znajomi a na samym końcu reszta bandy. Może się jeszcze okazać że po kilkuletnim oczekiwaniu nie starczyło kasy dla reszty bandy.
    Zyczę powodzenia.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

o jakie dofinansowania i do czego mogę się starać budując dom?

Może MDM, Mieszkanie dla Młodych?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Może MDM, Mieszkanie dla Młodych?
    no właśnie w tym problem że projekt się kończy i nie zdążymy wybudować domy do września przyszłego roku do stanu używalności

Uprawnienia