Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Kuchnia na gaz z butli

Kuchnia na gaz z butli

Witam, zastanawiam się nad przejściem z gazu ziemnego na butlę w kuchni. Czy ktoś może poradzić kogo do tego zatrudnić?, jak wygląda ten rachunek finansowo.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał musikus Zobacz post
    Witam, zastanawiam się nad przejściem z gazu ziemnego na butlę w kuchni. Czy ktoś może poradzić kogo do tego zatrudnić?, jak wygląda ten rachunek finansowo.
    Drudno będzie jednoznacznie określić, czy jest to dobre posunięcie. Ja osobiście nigdy takich przeliczeń nie dokonywałem. W domu korzystam z gazu ziemnego, a na działce mam butlę- z tym, że na działce mniej sie gotuje. Ja na taką zamianę bym się nie zdecydował. Co jak w trakcie gotowania zabraknie Ci w butli gazu? Trzeba mieć w zapasie drugą pełną, albo piecyk elektryczny. Umiejętne korzystanie z wielkości palników i płomienia powinno zmniejszyć zużycie gazu. Jasli nawet jest jakaś różnica w cenie eksploatacji, to jestem za wygodny (leniwy) by co miesiąc tachać na 3 piętro kawał "złomu".
    Na forum jest wiele przemiłych osób, które mają inne doświadczenia i zapewne Ci pomogą.

Hmm,ja mam butlę gazową w moim nowym domku,a raczej na zewnątrz,tak zabudowaną,że nikt się nie domyśla,że tam jest butla.
    Gotuję codziennie dla 4-osobowej rodzinki wszystkie posiłki i starcza mi jej na ponad 2 miesiące więc jest to jakaś alternatywa dla gazu ziemnego.
    Ostatnio edytowane przez konwalia ; 11-08-2011 o 19:24

u mnie w domu mam podłączoną butlę do kuchni gazowej. Samo podłączenie nie jest skomplikowane , ale lepiej to zlecić fachowcowi , który sprawdzi szczelność . Do podłączenia trzeba reduktor i wężyk No i oczywiście trzeba kupić butlę - koszt ok 90 zł (?). Na gotowanie obiadów dla 4 osobowej rodziny taka butla wystarcza na 1-2 miesiące .

Podłączenie proste, mąż nie jest fachowcem a sam podłączył. Korzystamy od 4 lat z butli, gotuję codziennie dla 3 osobowej rodziny i wymieniam butlę co 2 miesiące. Koszt pierwszej kupionej butli to ok. 80 zł natomiast później co 2 miesiące tylko 50 zł-wymiana na pełną. W porównaniu z opłatą abonamentową za gaz ziemny są to spore oszczędności

butla ok

polecam butle trzeba wymienić dysze w palnikach zrobi to hydraulik z podłączeniem.warto bo mi styka na 2 msc.butla która kosztuje około 60 zł. i nie ma żadnych opłat dodatkowych

a moi rodzice gotują na butli zrezygnowali z gazu ziemnego i różnie to bywa ale generalnie 1 butle mają na 2 miesiące i gotują codziennie

Dziękuję wszystkim za pomoc - chyba się zdecyduję.

Tylko gaz z butli.Już od ponad 10lat gotuję na gazie z butli.przy codziennym gotowaniu starcza na 1,5 do 2 miesięcy.Warto dokupić sobie od razu drugą zapasową i mieć na wymianę.Na początek zapłacisz ok.90zł za butlę a pózniej już 50zł co dwa m-ce.Instalacja bardzo prosta,potrzebne tylko wyjście z reduktorem.Polecam takie rozwiązanie

A ja proponuje gotować na samym Propanie gaz nie śmierdzi i jest bardziej wydajny ,a droższy o 5zeta

Uprawnienia