Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Broń palna a

Broń palna a

Bardzo niepokojące informacje ze świata broni palnej. To chyba ostatnia prosta przed ostatecznym rozbrojeniem narodów UE. To ostatni gwizdek żeby wyposażyć się w legalną pełnokalibrową broń długą typu kałach, strzelający ogniem pojedynczym.

Pozwolenie na broń w Polsce. W pigułce.

"Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Bardzo niepokojące informacje ze świata broni palnej
    Bardzo niepokojące jest, że za dostępem do broni opowiada się człowiek, który pochwala takie postawy: http://forum.ox.pl/showthread.php?75...l=1#post303079

Na tym filmiku rowerzysta na szczęście nie posiadał broni, ale nie trudno się domyślić jakby się to mogło skończyć, gdyby takową woził za pazuchą. Ja również jestem za powszechnym dostępem do broni, ale nie dla ludzi, którzy uważają, że pięść i bejsbol to najlepszy sposób na rozwiązywanie konfliktów.

- - - Dopisano - - -

Jeżeli rzeczywiście leży Ci na sercu temat dostępu do broni to daruj sobie poruszanie go publicznie, bo z takimi opiniami, jak w tamtym temacie, wywołujesz odwrotny skutek.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Miałeś w ręku lub strzelałeś kiedykolwiek z broni palnej? Znasz zasady bezpieczeństwa przy obsłudze i przechowywaniu broni?

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    ...którzy uważają, że pięść i bejsbol to najlepszy sposób na rozwiązywanie konfliktów.
    Nigdy nic takiego nie powiedziałem. Jeśli już powołujesz się na moje wypowiedzi to rób to rzetelnie. Popraw się

- - - Dopisano - - -

Zresztą o co ja pytam. Gdybyś kiedykolwiek miał styczność z bronią palną to byś wiedział że historie o samosądach z użyciem rejestrowanej legalnej broni to bzdury siane przez pomysłodawców rozbrajania i powtarzane przez ludzi takich jak Ty, którzy o temacie nie mają żadnego pojęcia.

- - - Dopisano - - -

Europejskie ustawodawstwo w praktyce.

"Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Znasz zasady bezpieczeństwa przy obsłudze i przechowywaniu broni?
    Nie bardzo kumam co mają zasady bezpieczeństwa przy obsłudze broni do użycia jej przeciwko drugiemu człowiekowi przez jakiegoś nieodpowiedzialnego debila.

Zresztą o co ja pytam. Gdybyś kiedykolwiek miał styczność z bronią palną to byś wiedział że historie o samosądach z użyciem rejestrowanej legalnej broni to bzdury siane przez pomysłodawców rozbrajania i powtarzane przez ludzi takich jak Ty, którzy o temacie nie mają żadnego pojęcia.
    Ja jeszcze nic na ten temat nie pisałem, a Ty już mi imputujesz, że coś tam powtarzam.

Bzdura, czy nie bzdura nie ma to kompletnie żadnego znaczenia w kontekście twoich podniet i zachwytów nad ulicznymi bitkami. Jednym z głównych argumentów przeciwników dostępu do broni jest fakt, że w Polsce panuje inna mentalność, że Polacy są zbyt agresywni na to, aby dostać broń do ręki, a Ty swoimi opiniami w pełni potwierdzasz ten pogląd.

- - - Dopisano - - -

To ostatni gwizdek żeby wyposażyć się w legalną pełnokalibrową broń długą typu kałach, strzelający ogniem pojedynczym.
    I to do samoobrony potrzebujesz tego kałacha?

Cóż Ci po kałachu, skoro de facto Ty nawet patelni nie możesz użyć w obronie przed włamywaczem, bo jeżeli nie daj boże coś mu się stanie, a on przekona sąd, że nie miał złych zamiarów, to pójdziesz siedzieć za przekroczenie granic obrony koniecznej.

- - - Dopisano - - -

To tak ku refleksji, dla wszystkich podniecaczy, którym dostęp do broni kojarzy się jedynie z możliwością polansowania się z nowym kałachem:

Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 05-04-2017 o 18:28

Ja jeszcze nic na ten temat nie pisałem, a Ty już mi imputujesz, że coś tam powtarzam.
    Napisałeś o rowerzyście który bogu dzięki nie miał przy sobie pistoletu bo nie trudno zgadnąć jak mogłoby się to skończyć. Tego typu hipotezy to bzdurne historyjki siane przez pomysłodawców rozbrajania i powtarzane przez ludzi takich jak Ty, którzy o temacie nie mają żadnego pojęcia.

Bzdura, czy nie bzdura nie ma to kompletnie żadnego znaczenia w kontekście twoich podniet i zachwytów nad ulicznymi bitkami.
    Jednym z głównych argumentów przeciwników dostępu do broni jest fakt, że w Polsce panuje inna mentalność, że Polacy są zbyt agresywni na to, aby dostać broń do ręki, a Ty swoimi opiniami w pełni potwierdzasz ten pogląd.
    No i tu Twoja teoria przegrywa z rzeczywistością. Zobacz, uznajesz mnie za doskonały przykład na potwierdzenie agresywnej mentalności Polaków którzy z jej powodu nie mogą mieć dostępu do broni. Ja ten dostęp mam. Mogę sobie wybrać od krótkiej po długą. I nikomu nic nią nie zrobiłem. Dlaczego? O tym na końcu.

I to do samoobrony potrzebujesz tego kałacha?
    Nie. Temat dotyczy zmodyfikowanej broni automatycznej pozbawionej możliwości strzelania ogniem ciągłym. Z zastosowaniem w strzelectwie sportowym.

Cóż Ci po kałachu, skoro de facto Ty nawet patelni nie możesz użyć w obronie przed włamywaczem, bo jeżeli nie daj boże coś mu się stanie, a on przekona sąd, że nie miał złych zamiarów, to pójdziesz siedzieć za przekroczenie granic obrony koniecznej.
    To jest druga patologia ale jak zaznaczyłem wyżej mówimy o broni sportowej, nie do obrony osobistej.

To tak ku refleksji, dla wszystkich podniecaczy, którym dostęp do broni kojarzy się jedynie z możliwością polansowania się z nowym kałachem:
    Zakładam, że obejrzałeś całość mimo, że nie spuentowałeś filmu. Obejrzę.

A teraz dlaczego nie jesteś w stanie zrozumieć tego tematu. W ogólnym zarysie właśnie dlatego, że nigdy nie miałeś z bronią styczności.
    Nie bardzo kumam co mają zasady bezpieczeństwa przy obsłudze broni do użycia jej przeciwko drugiemu człowiekowi przez jakiegoś nieodpowiedzialnego debila.
    Wiem że nie kumasz. W skrócie: nieodpowiedzialny debil swojej broni nie otrzyma. A jak Ci się chce czytać dlaczego, to:

Pozwolenie na broń sportową centralnego albo bocznego zapłonu, długą lub krótką czy gładką lufę wymaga uzyskania patentu strzeleckiego. Dopiero potem masz szansę kupić broń i uzyskać tak zwane pozwolenie. Ale żeby dojść do etapu egzaminu na patent czeka Cię ładnych kilka miesięcy nauki zasad i pokory wobec broni w klubie strzeleckim. Jeśli gremium uzna, że jesteś osobą odpowiedzialną, wtedy mogą (a nie muszą) wystawić Ci rekomendację do Twojego wniosku o podejście do egzaminu.
    Na czym polega ta nauka? Broń to nie zabawka. Za pierwszym razem jeśli zdarzy Ci się skierować broń w kierunku innym niż tarcza, dostaniesz taką zjebę że nie zaśniesz tego dnia. Tego błędu nie powtarza się drugi raz. Broń sportowa to nie broń do obrony osobistej. Poza strzelnicą nie nosisz jej w kaburze tylko chowasz w szafie pancernej i tyle ją widzisz. Nie masz prawa paradować z nią po ulicy, nawet jeśli jest schowana.
    W klubie jesteś obserwowany i oceniany przez członków. Twoje zachowanie przy zwykłych sytuacjach jest brane pod uwagę przy okazji wystawiania rekomendacji. Jak jesteś pojebany, to nikt Ci rekomendacji nie wystawi, patentu nie uzyskasz i o pozwoleniu możesz zapomnieć.

Wtedy pozostaje Ci jedynie zdobyć coś gdzieś pod ladą. Na to zawsze ma szanse każdy.
    Inna opcja to czarnoprochowce. Jak masz wolne 1650zł to możesz jutro kupić sobie colta navy. Sześciostrzałowy, z wymiennymi bębenkami. Jak zorganizuejsz sobie dodatkowe bębenki + jakieś ładownice do nich to jesteś w stanie zorganizować taką masakrę, że hej.
    https://www.militaria.pl/uberti/rewo..._kr_p16117.xml

Widzisz, w Polsce mamy powszechny dostęp do broni. Każdy pełnoletni obywatel może mieć broń bez zezwolenia. Masakry jednak miejsca nie mają a podobno jesteśmy tacy agresywni i nic tylko dać nam broń do ręki i sami się wyrżniemy.

Żabol wyskocz sobie na strzelnicę i poznaj temat o którym gadasz

A po co? Przecież nie o to chodzi, żeby mierzyć się z rzeczywistością i poznać jej różne odcienie. Lepiej siedzieć w swojej wymyślonej bańce i tworzyć swoje czarno-białe teorie ad hoc, byle se ino popirdolić. Do tego potrzebny tylko internet.
    Wychodzenie z matrixu boli i wymaga odwagi. Ludzi nie stać na ten luksus.
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Ja ten dostęp mam. Mogę sobie wybrać od krótkiej po długą. I nikomu nic nią nie zrobiłem.
    Opieram się na opiniach, które piszesz na forum, a te wskazują jednoznacznie, że jesteś ostatnią osobą, która powinna dostać broń do ręki. Całkiem możliwe, że w realu wykazujesz inną postawę niż ta, którą prezentujesz na forum. Nie Ty pierwszy udajesz w sieci, że jesteś kimś innym niż w rzeczywistości i mam tego świadomość, ale mówię o twojej antyreklamie dla dla tej idei, więc nie ma to większego znaczenia.

Poza tym cóż to za argument. Zapraszam na Youtube, czy jakiekolwiek inne forum na którym o broni dyskutują gimby. Każdy z nich to policjant, albo urodził się na strzelnicy

Napisałeś o rowerzyście który bogu dzięki nie miał przy sobie pistoletu bo nie trudno zgadnąć jak mogłoby się to skończyć. Tego typu hipotezy to bzdurne historyjki siane przez pomysłodawców rozbrajania i powtarzane przez ludzi takich jak Ty, którzy o temacie nie mają żadnego pojęcia.
    Takie przypadki się koleżko zdarzają, ale są rzadkie, a są rzadkie, ponieważ tacy ludzie to margines. Możesz oczywiście zaklinać rzeczywistość i udawać, że to bzdury, ale to świadczy raczej o twojej głupocie, a nie mojej niewiedzy.

- - - Dopisano - - -

To jest druga patologia ale jak zaznaczyłem wyżej mówimy o broni sportowej, nie do obrony osobistej.
    Nie ma to najmniejszego znaczenia. Patologią jest, że o prawie do posiadania broni najgłośniej krzyczą ludzie, którzy nie powinni dostać nawet procy do ręki.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 08-04-2017 o 11:00

Opieram się na opiniach, które piszesz na forum, a te wskazują jednoznacznie, że jesteś ostatnią osobą, która powinna dostać broń do ręki.
    Powinieneś już w takim razie wyciągnąć również jednoznaczy wniosek, że Twoje teorie są po prostu do dupy i bredzisz

Całkiem możliwe, że w realu wykazujesz inną postawę niż ta, którą prezentujesz na forum. Nie Ty pierwszy udajesz w sieci, że jesteś kimś innym niż w rzeczywistości i mam tego świadomość,
    To dobrze że masz świadomość. Ciekawe ilu takich internetowych chojraków jak ten jest tak wyszczekanych w rzeczywistości
    Nie była niestety skłonna rozwiać moich wątpliwości co w sytuacji, kiedy ona ubierze się, albo wymaluje jak c*pa, czy ja też powinienem zrobić jej zdjęcie i opublikować w necie?
    Poza tym cóż to za argument. Zapraszam na Youtube, czy jakiekolwiek inne forum na którym o broni dyskutują gimby. Każdy z nich to policjant, albo urodził się na strzelnicy
    To tak jak Ty, tyle, że na strzelnicy się nie urodziłeś, broni w ręku nie miałeś ale tworzysz teorie o krwiożerzczych Polakach, którzy kiedy dostaną broń do ręki to się pozabijają. Pomimo, że POLACY MAJĄ POWSZECHNY DOSTĘP DO BRONI. Oraz dodatkowo, że KAŻDY POLAK W WIEKU 18+ MOŻE KUPIĆ W SKLEPIE COLTA NAVY I POZABIJAĆ SĄSIADÓW. Twoje teorie są bezsensowne krisiu.

Takie przypadki się koleżko zdarzają, ale są rzadkie, a są rzadkie, ponieważ tacy ludzie to margines. Możesz oczywiście zaklinać rzeczywistość i udawać, że to bzdury, ale to świadczy raczej o twojej głupocie, a nie mojej niewiedzy.
    Hehe. Okej. Zdarzają się tak jak zdarzają się marginalne przypadki kiedy ktoś zabija samochodem ludzi na przystanku. Co w związku że się zdarzają i są rzadkie - Polacy nie wiedzą że mogą zabijać za 1650zł czy potwierdza to, że są krwiożerczy?

Patologią jest, że o prawie do posiadania broni najgłośniej krzyczą ludzie, którzy nie powinni dostać nawet procy do ręki.
    To znaczy którzy. Ci Twoim jutubwi kumple z gimnazjum czy czynni użytkownicy legalnej broni? Bo najgłośniej krzyczą ci drudzy, w końcu walczą o swoje. Cała reszta przecież nigdy nawet nie widziała prawdziwej broni, jak Ty.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    To tak jak Ty, tyle, że na strzelnicy się nie urodziłeś, broni w ręku nie miałeś
    Po czym wnosisz? bo nie afiszuję się z tym na forum tak ostentacyjnie jak Ty?

Kajów koło Gdziejowa
    Napisał dyszol
    To tak jak Ty, tyle, że na strzelnicy się nie urodziłeś, broni w ręku nie miałeś
    On ma każdy dzień swoją pełną amunicji spluwe w ręku , tylko nie ma w co strzelać

krisiatko.jpg
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Uprawnienia