Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Reforma edukacji 2017

Reforma edukacji 2017

Nowa reforma to przedewszystkim zniesienie gimnazjów. Uważam ten zabieg za doskonałe posunięcie. Przykro mi z powodu interesu osobistego nauczycieli którzy stracą pracę ale dobro publiczne uważam za dużo ważniejsze. Do gimnazjów nie powinno było nigdy dojść. Uważam, że był to nieudany eksperyment i czas powrócić do starego zdrowego sytemu.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

To wcale nie był taki zdrowy system. A powrót jest tylko pozorny. Okrojona podstawa programowa mówi sama za siebie.

Osobiście jestem za tym, aby sześciolatki szły do szkoły, a nauczanie początkowe trwało 4 lata.

Zresztą całe to nasze szkolnictwo jest o kant pragęby rozbić.
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

Stawiając stary system 8+4 obok 6+3+3 który wybierasz?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Z dwojga złego, to pierwsze.
    Chociaż to wygląda 3+5+4 kontra 3+3+3+3. To chyba od razu widać, że idiotyzm.
    Gimnazja nie są złe, tylko źle to wymyślone. Jak chcą teraz coś zmieniać, to świetnie by było, żeby to było zrobione jakoś porządniej. Bo ten powrót niby, jest tylko pozorny. Naprędce pisane programy nie wiadomo przez kogo. I co dalej? Akurat moje dziecko idzie na pierwszy ogień do 7 klasy jako królik doświadczalny. Jezdem pełna obaw.

Ja jestem za 8 lat podstawówki...chociaż młody nie będzie musiał tak szybko naginać do innej wiochy do gimnazjum
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Powrót jest dobry, ale nie tak szybko i nie byle jak .
    Teraz robią reformę w pośpiechu i byle przeforsować bylejakość. Jakby nie mogli reformy odsunąć o rok i wszystko dobrze i mądrze przemyśleć, ale do tego by potrzeba mądrych ludzi...
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Cytat Napisał łopica Zobacz post
    Chociaż to wygląda 3+5+4 kontra 3+3+3+3. To chyba od razu widać, że idiotyzm.
    W sumie racja ale aż idiotyzmu się tu nie doszukałem

Cytat Napisał łopica Zobacz post
    Gimnazja nie są złe, tylko źle to wymyślone.
    Uważam, że są bardzo złe. Zły moment dla buzującego nastolatka na zmianę środowiska, strata całego roku w edukacji na wyrównanie różnic programowych dzieciaków po przyjściu do gimnazjum oraz kolejnego roku na to samo tylko już w liceum po gimnazjum. Nauka języków obcych na tym traci bo w danym gimnazjum nie ma w ogóle, a w liceum są inne, a klasa jest jedna. Grupy początkujące i zaawansowane w ogóle tego nie rozwiązują.

Kajów koło Gdziejowa
    Ja wam powiem, że żadna reforma zamiany nazw szkół nie pomoże.
    Owszem powrót do starego systemu coś da, ale to za mało.
    Jeżeli w szkole o profilu technicznym najważniejszymi przedmiotami będzie j. polski, historia, religia to nie ma się co dziwić że matoły szkoły opuszczają.

Kiedyś zrobiono reforme piłki nożnej , polegała na zmianie nazw, I ligi na ekstraklase, II ligi na I lige a cały syf pozostał.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    W sumie racja ale aż idiotyzmu się tu nie doszukałem
    Idiotyzmem jest system 3+3+3+3, bo nim dzieciak się ogarnie, to zaś musi rewolucję przechodzić. Nim nauczyciel pozna i zacznie rozumieć ucznia, musi się pożegnać. To nie sprzyja dobrej edukacji. Punktowane są tylko dzieci najlepiej dostosowane. A nauczyciele odcinają dni z kalendarza, aby się pozbyć bardziej wymagających przypadków.

- - - Dopisano - - -

Uważam, że są bardzo złe.
    W obecnej formie owszem. Ale jeśli na przykład podstawowe nauczanie trwało by 4-5 lat, a potem ogólna edukacja gimnazjalna też ok. 5 lat, to czemu nie?
    Jasne, że można to zrobić w klasie 4-8 podstawówki, ale to się rozbija też o inne problemy,np. organizacyjne.
    Uważam, jak Arnika, że takie wariactwo teraz nie będzie dobrze przeprowadzone.

- - - Dopisano - - -

Nauka języków obcych na tym traci bo w danym gimnazjum nie ma w ogóle, a w liceum są inne, a klasa jest jedna. Grupy początkujące i zaawansowane w ogóle tego nie rozwiązują.
    Jak ja kończyłam ośmioklasową podstawówkę, to istniały identyczne problemy.
    Jedni mieli (w podst.) angielski, inni niemiecki, a nawet rosyjski. A potem (w średniej) wszyscy angielski. W drugiej klasie niemiecki. Jakoś trza było ciągnąć.
    Więc to nie problem istnienia gimnazjów, ino ogólnie ujowego systemu nauczania.

- - - Dopisano - - -

strata całego roku w edukacji na wyrównanie różnic programowych dzieciaków po przyjściu do gimnazjum oraz kolejnego roku na to samo tylko już w liceum po gimnazjum.
    Dlatego 3+3+3+3 jest najgorszym pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez łopica ; 05-03-2017 o 10:08

Uprawnienia