Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Samochód nie odpala :(

Samochód nie odpala :(

mam taki problem.. wsiadam do auta, przekręcam stacyjkę i auto ani drgnie, załacza sie tylko kontrolka od oleju i ręcznego, a auto nawet nie kręci, kontrolka od akumulatora też nie świeci. Może wiecie co to może być Cholera jestem uziemiona

Może rozładował Ci się akumulator ? Spróbuj odpalić na kable od innego samochodu
    Ostatnio edytowane przez Piotr Iwacz ; 27-07-2011 o 16:45 Powód: przykładowy

gdyby to był akumulator to chyba kontrolka by świeciła?

heh, no niby racja. Ja tam mechanikiem nie jestem, może być rozrusznik zepsuty, albo coś z komputerem, skoro się tyle kontrolek świeci

mi czasami autko nie odpalało. na początku mechanik powiedział że to wina komputera, pogrzebał pogrzebał nic nie znalazł. całe szczęście rzadko się zderza żeby nie odpalał, ale jak już to wyciągam kluczyk licze do 10 i próbuje jeszcze raz

A może to już koniec tego auta?

Proponuje sprzedać auto jako uszkodzone, bądź wyzłomować

A nawet nikt nie zapytał co to za samochód i jaki rocznik... Powodem może być głupie zwarcie bezpiecznika przez które ecu odcina zapłon a wy byście już złomowali.

załacza sie tylko kontrolka od oleju i ręcznego, a auto nawet nie kręci, kontrolka od akumulatora też nie świeci.
    a jak próbujesz kręcić rozrusznikiem to kontrolki gasną czy dalej się palą bo to ważne,jeżeli gasną to możliwe że rozładowałaś akumulator a winą jest właśnie kontrolka alternatora bo impuls powodujący wzbudzenie alternatora idzie przez kontrolkę i jeśli odpaliłaś auto to alternator nie ładował akumulatora a wszystko co pobiera prąd (swiatła,radio) wyczerpało go.Awaryjne wzbudzenie alternatora-zrobić dobrą przegazówkę zaraz po odpaleniu ,wtedy się wzbudzi mimo spalonej kontrolki na desce.Druga możliwość padł rozrusznik,trzecia immobilizer
    Ostatnio edytowane przez cezark ; 27-07-2011 o 19:23

Cytat Napisał cezark Zobacz post
    a jak próbujesz kręcić rozrusznikiem to kontrolki gasną czy dalej się palą bo to ważne,jeżeli gasną to możliwe że rozładowałaś akumulator a winą jest właśnie kontrolka alternatora bo impuls powodujący wzbudzenie alternatora idzie przez kontrolkę i jeśli odpaliłaś auto to alternator nie ładował akumulatora a wszystko co pobiera prąd (swiatła,radio) wyczerpało go.Awaryjne wzbudzenie alternatora-zrobić dobrą przegazówkę zaraz po odpaleniu ,wtedy się wzbudzi mimo spalonej kontrolki na desce.Druga możliwość padł rozrusznik,trzecia immobilizer
    Ale się znawcy znaleźli. Tylko trzy możliwości. Ja baba mogę się założyć, że jest kilkanaście powodów awarii.

Uprawnienia