PDA

Zobacz pełną wersję : Numer zastrzeżony....

aga-d
21-07-2011, 19:10
Dość często spotkałam się z sytuacją, że większa część nas nie odbiera telefonów z numeru zastrzeżonego. A nawet jadąc raz komunkacją miejską w Cieszynie spotkałam reklame firmy, która również zastrzegła sobie,że takich telefonów nie odbiera. Troche dziwne, bo jeśli ja takowy numer mam to nie skorzystam z ich usług, więc wybiorę inną firmę.
Strach przed nieznanym czy jak ??
Stąd moje pytanie co Wy o tym sądzicie oraz czy takie telefony z numeru zastrzeżonego czy też prywatnego (jak zwał tak zwał) również nie odbieracie i dlaczego?
Dla mnie osobiście nie ma to znaczenia.

jendrus135
21-07-2011, 19:20
Ja nie odbieram takowego telefonu!
nr tel. w pewnym stopniu,,przypisany'' jest do jego posiadacza! jeśli ktoś ukrywa ten nr. to wg.mnie albo się wstydzi swojej tożsamości
albo ma jakieś niecne zamiary,a już na pewno z jakichś tam powodów chce być anonimowy,mnie anonimy nie interesują!
po wtóre,ten ktoś przez swoją anonimowość okazuje mi brak szacunku,więc nie ma sensu prowadzić tej rozmowy!!
tak uważam ja jendrus z okolic Wiseł.hej!

cezark
21-07-2011, 19:37
ja też raczej nie odbieram takich telefonów bo przewaznie zastrzeżone numery mają spece od wciskania byle czego,kart kredytowych,ubezpieczeń lub podobnego shitu,a nawet jeśli zdecyduję się odebrać to po słowach "dzień dobry dzwonię z firmy..." odkładam słuchawkę bez słowa bo nie mam zamiaru słuchać tych bzdetów

Animal1
21-07-2011, 19:41
Zgadzam się 100% z jendrus135 !
W domu mam stacjonarny co mi też wyświetla numery.Jak pisze że "ANONIMOWY"to już też nie odbieram.
Jeszcze jak odbierałem to nie zdarzył mi się "normalny" telefon.Zazwyczaj zaproszenie na pokaz garnków,kocyków albo ankieta .Chyba że ktoś to lubi.

sympatyczny
21-07-2011, 19:43
Do mnie dzwoniono kiedyś z banku z takiego nr.odebrałem i powiedziałem,że następnym razemnie będę odbierał takich połączeń.I teraz raczej nie odbieram połączń z nr. zastrzeżonych.Konieck ropka.

krilady.
21-07-2011, 19:51
a ja odbieram, bo czasem moja kuzynka ustawia sobie taka opcje na telefonie (nie wiem po co?), jak to jest jakaś oferta to stanowczo odmawiam..

dyszol
21-07-2011, 20:35
A jak dzwoni akwizytor z normalnym numerem to coś to zmienia? Nie tylko akwizytorzy posługują się numerami zastrzeżonymi - bo choćby ludzie szanujący swoją prywatność.

aga-d
21-07-2011, 20:38
no własnie. Stąd moje pytanie co w tym numerze zastrzeoznym takiego wrogiego?? Jak sie dzowni na stacjonarke a nie ma sie czytnika numerow to i tak nie widac numeru. Więc??

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:04
Ja mam zablokowane połączenia z zastrzeżonych. Wiec nikt mnie nie nęka takimi tel.

aga-d
21-07-2011, 21:06
a jak kontrahent ma taki numer to sie do Ciebie nie dodzwoni. Nawet majac dobre zamiary. To co wtedy eski??

dyszol
21-07-2011, 21:08
Ja mam zablokowane połączenia z zastrzeżonych. Wiec nikt mnie nie nęka takimi tel.
Poooo coooo?

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:11
Nikt z zastrzeżonego nie zadzwoni do mnie. A poooo coooo ??
Po to że jeśli ktoś ma coś do ukrycia to znaczy że jest akwizytorem...

aga-d
21-07-2011, 21:16
czyli rozumujesz,ze wszyscy, ktorzy maja zakryty numer to naciagacze ??

dyszol
21-07-2011, 21:18
A jak nie chce żeby każdy znał jego numer i nie jest akwizytorem?

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:19
czyli rozumujesz,ze wszyscy, ktorzy maja zakryty numer to naciagacze ??

Nie...

ale nie lubie rozmawiać z kimś kto ma coś do ukrycia.

aga-d
21-07-2011, 21:20
dyszol masz zastrzezony numer--tak ?
:)

---------- Post dodany o 22:20 ---------- Poprzedni post dodany o 22:19 ----------

Nie...

ale nie lubie rozmawiać z kimś kto ma coś do ukrycia.

a jesli zadzwonie do Ciebie w celu informacyjnym np. o casting to po co mam Ci dawac moj numer??

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:21
a jak kontrahent ma taki numer to sie do Ciebie nie dodzwoni. Nawet majac dobre zamiary. To co wtedy eski??

E-mail,
gg,A z resztą zawsze mówie że z zastrzeżonego sie nie dodzwoni.

aga-d
21-07-2011, 21:22
jesli bede zdecydowana to wtedy podam numer w celach kontaktowych. A tak nie masz numeru i nie bedizesz mnie dreczyl (mowie przypuszczlanie) jakimis np. promocjami cyz cosik.

dyszol
21-07-2011, 21:22
Nie, ja nie. Ale kiedy ma taki numer np. lekarz to ja go rozumiem.

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:23
a jesli zadzwonie do Ciebie w celu informacyjnym np. o casting to po co mam Ci dawac moj numer??

zostaje e-mail

aga-d
21-07-2011, 21:23
no wlasnie. Ochrona swojej prywatnosci to tak jak z adresem e-mail. Wszedzie sie go podaje i co sie ma na skrzynce??

aga-d
21-07-2011, 21:25
zacznijmy od tego zebym do Ciebie nie zadzwonila majac zastrzezony :P i wtedy tracisz np. jednego klienta/ Ale pewnie co to dla Ciebie ;)

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:28
zacznijmy od tego zebym do Ciebie nie zadzwonila majac zastrzezony :P i wtedy tracisz np. jednego klienta/ Ale pewnie co to dla Ciebie ;)

Zazwyzaj to ja dzwonie do klientów. Ale na stronie i ofercie mam podane 2 numery.

jendrus135
21-07-2011, 21:29
a jak będziesz dzwoniła do mnie,to obok nr. daj dopiskę to ja Twoja aga-d,hej! haha ha

aga-d
21-07-2011, 21:30
czyli jednak odbierzesz z zastrzezonego ?? jesli zadzwonie na drugi numer :)

---------- Post dodany o 22:30 ---------- Poprzedni post dodany o 22:29 ----------

a jak będziesz dzwoniła do mnie,to obok nr. daj dopiskę to ja Twoja aga-d,hej! haha ha
a to cos zmieni?
:)

PHOTO-EXPERT
czyli jednak odbierzesz z zastrzezonego ?? jesli zadzwonie na drugi numer :)

ale najpierw musisz go znać :P

jendrus135
odbioreeeeeeeę na pewno,nawet dwa razy ten sam!

aga-d
21-07-2011, 21:31
wejde na stronke :P

---------- Post dodany o 22:31 ---------- Poprzedni post dodany o 22:30 ----------

odbioreeeeeeeę na pewno,nawet dwa razy ten sam!

i co powiesz??

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 21:35
wejde na stronke

po :
1. nie znasz adresu
2. musisz mieć dostęp, czyli musisz sie zalogować.
3. dostać hasło dostępu do strony.

Ok.
Bawcie sie dobrze ja uciekam. pa

jendrus135
21-07-2011, 21:35
powiem jendrus niedaleko aparatu w czym jak gdzie ci pomóc(ulżyć)haha ha

aga-d
21-07-2011, 21:37
wracac do tematu:P

kurcze no myslalam,ze stronka ogolnodostepna :(
czyli tez sie kryjesz ha

joje@
21-07-2011, 21:48
wracac do tematu:P

kurcze no myslalam,ze stronka ogolnodostepna :(
czyli tez sie kryjesz ha

hehe! niby dostępny, a jednak niedostępny...

po :
1. nie znasz adresu
2. musisz mieć dostęp, czyli musisz sie zalogować.
3. dostać hasło dostępu do strony.

Ja już dzisiaj nie kumam czaczy:D

Zazwyzaj to ja dzwonie do klientów. Ale na stronie i ofercie mam podane 2 numery.

krilady.
21-07-2011, 21:59
zostaje e-mail
a w e-mailu nie można ukryć adresu...? bo coś mi świta...

grafex
21-07-2011, 21:59
Witam,
włączę sie do tej rozmowy-zastrzezonego nie mam bo twierdzę że jeśli do kogoś się nie dodzwonię to będzie miał szansę się do mnie odezwać itp.
Co do zastrzeżonych-odbieram za reklamę i chęć wciśnięcia czegoś prosto i dobitnie DZIĘKUJĘ ale odbieram wszystko bo tak jak ktoś wcześniej pisał może dzwonić klient....................
Moim zdaniem nie odbiera zastrzeżonych ktoś kto czegoś się obawia, a prawda jest taka że nie ucieknie się przed problemami prościej je chyba jednak rozwiązywać.
Wiem rozpętam burze ale moim zdaniem nieodbieraną ludzie którzy się czegoś boję i to nie chodzi chyba o kolejnego telefonicznego akwizytora.
Pozdrawiam.

dyszol
21-07-2011, 22:06
a w e-mailu nie można ukryć adresu...? bo coś mi świta...
Raczej na pewno nie. Chociaż się nie upieram. W końcu ip można ukryć, tzn schować się za innym.

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 22:17
Raczej na pewno nie. Chociaż się nie upieram. W końcu ip można ukryć, tzn schować się za innym.

Można :) nawet można pisac pod całkiem innym adresem.

dyszol
21-07-2011, 22:19
Można :) nawet można pisac pod całkiem innym adresem.
No ale do tego musisz mieć już własny serwer pocztowy. Z wp czy gugla tego nie zrobisz.

PHOTO-EXPERT
21-07-2011, 22:37
Witam,
włączę sie do tej rozmowy-zastrzezonego nie mam bo twierdzę że jeśli do kogoś się nie dodzwonię to będzie miał szansę się do mnie odezwać itp.
Co do zastrzeżonych-odbieram za reklamę i chęć wciśnięcia czegoś prosto i dobitnie DZIĘKUJĘ ale odbieram wszystko bo tak jak ktoś wcześniej pisał może dzwonić klient....................
Moim zdaniem nie odbiera zastrzeżonych ktoś kto czegoś się obawia, a prawda jest taka że nie ucieknie się przed problemami prościej je chyba jednak rozwiązywać.
Wiem rozpętam burze ale moim zdaniem nieodbieraną ludzie którzy się czegoś boję i to nie chodzi chyba o kolejnego telefonicznego akwizytora.
Pozdrawiam.

Ciekawe masz zdanie ale nie jest tak do końca. To, że ktoś boi sie Komorników czy windykatorów nic nie znaczy w tej kwestii. W 99% przypadków takie instytucje nie mają zastrzeżonych numerów. A to czy ktoś się kogoś boi i dlatego nie chce odbierać tel. zastrz. dla mnie jest śmieszne.

Powiem Ci tak. Mam 2 numery.. na 1 dodzwonisz sie z każdego numeru a na 2 z zastrz. nie. oba numery tel podaje klientowi i mówię, że jak na 1 sie nie uda to niech kręci na 2. Nie boje sie odbierać zastrz. tylko skoro ktoś ma coś do ukrycia to sory.....

CHCE PO PROSTU WIEDZIEĆ Z KIM ROZMAWIAM, I CZY TO NIE JEST GŁUPI SZCZENIAK, KTÓRY ROBI SOBIE JAJA...

---------- Post dodany o 23:30 ---------- Poprzedni post dodany o 23:28 ----------

No ale do tego musisz mieć już własny serwer pocztowy. Z wp czy gugla tego nie zrobisz.

żaden problem.... 3 minuty roboty... i masz nowiusieńka darmową domenę z pocztą w domenie...

---------- Post dodany o 23:35 ---------- Poprzedni post dodany o 23:30 ----------

albo wiesz co ??? sprawdź PW :P

grafex
22-07-2011, 00:02
Ciekawe masz zdanie ale nie jest tak do końca. To, że ktoś boi sie Komorników czy windykatorów nic nie znaczy w tej kwestii. W 99% przypadków takie instytucje nie mają zastrzeżonych numerów. A to czy ktoś się kogoś boi i dlatego nie chce odbierać tel. zastrz. dla mnie jest śmieszne.

Powiem Ci tak. Mam 2 numery.. na 1 dodzwonisz sie z każdego numeru a na 2 z zastrz. nie. oba numery tel podaje klientowi i mówię, że jak na 1 sie nie uda to niech kręci na 2. Nie boje sie odbierać zastrz. tylko skoro ktoś ma coś do ukrycia to sory.....

CHCE PO PROSTU WIEDZIEĆ Z KIM ROZMAWIAM, I CZY TO NIE JEST GŁUPI SZCZENIAK, KTÓRY ROBI SOBIE JAJA...

---------- Post dodany o 23:30 ---------- Poprzedni post dodany o 23:28 ----------

żaden problem.... 3 minuty roboty... i masz nowiusieńka darmową domenę z pocztą w domenie...

---------- Post dodany o 23:35 ---------- Poprzedni post dodany o 23:30 ----------

Niby tak ale fobie są różne i mi nie przeszkadza że ktoś woli się ukrywać pod numerem zastrzeżonym................................zreszt ą prowadząc jakikolwiek "interes" człowiek staje się niejako osobą publiczną, a ukrywanie numeru telefonu raczej szkodzi niż ułatwia dotarcie do potencjalnego klienta.
No i jeszcze jedna taka myśl-jeżeli twój klient pochodzi z tych tzw. "wyższych sfer" i faktycznie ukrywa się za anonimowym numerem telefonu z wiadomych względów to czy jego pieniądze które często w niemałej formie może Ci dać zarobić śmierdzą?? no bo jeśli nie odbierasz takich rozmów domniemam że tak??
To jest jeden z wielu przykładów które możemy przytoczyć .......lecz przede wszystkim jest to moje prywatne zdanie z którym możesz się nie zgadzać.
Pozdrawiam

p.s.Jest jeszcze jedna rzecz-jakie szanse ma ten "głupi szczeniak" trafić akurat na Twój numer telefonu bo trochę jest już ich w naszym kraju. Poza tym jeżeli już znam Twój numer to mogę kupić kilka kart pre-paid i wydać na nie kilka złotych dzwoniąc z "niezastrzeżonego" numeru, a równie skutecznie "umilając Ci życie. Potem karta do kosza i po sprawie!! Zresztą dla chcącego nic........ operatorzy oferują nawet takie karty z limitem 1 zł za darmo więc....??

dyszol
22-07-2011, 07:27
O. To wiesz co, daj mi swojego maila i gwarantuję ci, że dostaniesz odpowiedź z OXa :D

jan_122
22-07-2011, 08:02
Nie, ja nie. Ale kiedy ma taki numer np. lekarz to ja go rozumiem.

Mam kolegę lekarza, który posiada dwa telefony (niezartrzeżone). Pierwszy podaje swoim pacjentom, a drugi znają tylko jego znajomi.

Swoją drogą - posługując się porównaniem- wolę rozmawiać z kimś pod latarnią, niż w ciemnym zaułku nie widząc jego twarzy.

dyszol
22-07-2011, 08:22
Mam kolegę lekarza, który posiada dwa telefony (niezartrzeżone). Pierwszy podaje swoim pacjentom, a drugi znają tylko jego znajomi.
Więc wiesz o czym mówię - on wybrał dwa telefony, inny woli zastrzec swój numer komórki i nie podawać go pacjentom. I założę się, że Twój kolega w określonych godzinach wyłącza lub nie odbiera telefonu dla pacjentów. Ja się nie dziwię, skoro pacjent jest w stanie w środku nocy zadzwonić i poinformować, że go sra** dopadła i go to zaniepokoiło.

krilady.
22-07-2011, 09:35

też mam dwa numery, jeden służbowy drugi prywatny, i nie mam numerów zastrzeżonych jedynie pilnuje podawania odpowiednich nr odpowiednim osobom...

no i odbieram wszystkie telefony...

marlonka
22-07-2011, 13:13
Numery zastrzeżone nie mają związku z nieodpowiednimi osobami...Ja się tylko zastanawiam dlaczego przedstawiciele Orange dzwonią z zastrzeżonych numerów...To mnie wkurza nieziemsko i zawsze ich za to opierniczam...

krilady.
22-07-2011, 13:24
przed chwilą miałam zastrzeżony.....cyfra+ :)) powiedziałam, że wyjeżdżam teraz na dwa m-ce (hehe, ale jadę na 3 tyg :D ), bo na pewno nic teraz nie chcę brać, ale kto wie, może na jesień skorzystam z jakiejś oferty? :)

jan_122
22-07-2011, 13:30
Jak ktoś do mnie dzwoni z numeru zastrzeżonego to ja robię taki numer:

Proszę o podanie numeru telefonu, gdyż mi się nie wyświetlił (robę się głupi). Jeśli osoba odpowie, że nie może -to grzecznie mówię- dziękuję nie będę rozmawiał z osobą, której numeru nie znam lub proszę o ponowny kontakt z telefonu którego numer się wyświetli. Mam ubaw po pachy, ale więcej już nikt do mnie nie dzwoni.

sympatyczny
22-07-2011, 17:16
Jak ktoś do mnie dzwoni z numeru zastrzeżonego to ja robię taki numer:

Proszę o podanie numeru telefonu, gdyż mi się nie wyświetlił (robę się głupi). Jeśli osoba odpowie, że nie może -to grzecznie mówię- dziękuję nie będę rozmawiał z osobą, której numeru nie znam lub proszę o ponowny kontakt z telefonu którego numer się wyświetli. Mam ubaw po pachy, ale więcej już nikt do mnie nie dzwoni.
Janie to coś dla mnie.Spodobało mi się :)