PDA

Zobacz pełną wersję : Cuda w ogrodzie i na balkonie:)tomi71
23-03-2012, 11:28
Widzieliście już gdzieś owocujące cuda typu brzoskwinia kolumnowa jak na tej stronie

http://domisad.pl/

kupiłbym, jednak wydać stówkę na coś ...nie do końca wiadomo co, to niepotrzebna rozrzutność:) i za tę stówkę kupię sobie dużo dużo jabłek, truskawek czy czegoś innego równie smacznego ;)

Nieuchwytny
23-03-2012, 12:00
Jezeryna! To ci je drogo! Dyć dać pumału stówke za trzi krzoczki róż? Dyć ty łodmiany co tam só, to idzie kupić u naszych szkółkorzi, jo kiejsikej w Nierodzimiu kupowoł po 5-6 złotych! Nie wie wiele teraz taki krzok, ale isto więcej jak 10 nie bydzie! A jak nie u naszy szkołkorzi, to na torgu znóńdziesz! Double Delight czy Barkarole jo kupił w Nierodzimiu. I ni ma sensu kupować na wysyłkę, bo nejlepszo sadzónka to je prosto z ziemi wykopano! A nie że łobetnó korzenie wiela sie do i coby do jak nejmiejszygo pudełka sie zmieściło, zawinó w nylóniok a nieroz to stoi i czako na wysyłke tak dłógo, że to abo zacznie gnić, abo łuschnie! A pote sie nei przijmuje, a jak sie przijmuje to taki borok rośnie co mo jeden kwiotek na rok! dyć ci z tych firm wysyłkowych też się w szkółkach muszó załopatrzić, a bieró nejmniejsze sztuki, coby coby jak nejmiejsze pudełko wystarczyło! Także sie nei dziwej na takich kómbinatorów, a idź na torg lebo prosto do szkółkorza!

PS a i trza dodać, że ty zdjęcia to só przekolorowane i to fest! Double Deligth tam wyglóndo jak jakosik inszo łodmiana, Barkarole też ni mo taki intesywnej barwy! A ty fioletowe też só fest jaśniejsze tak po prowdzie...

---------- Post dodany o 13:00 ---------- Poprzedni post dodany o 12:42 ----------

a tu sie podziwej, jako naprowde wyglóndajó taki choćby róże, kiere só na tej strónie łoferowane:

'Double Delight'
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1d/Hybrid_tea_double_delight.jpg

'Barkarole'
http://etm.freshegg.com/customModules/apuldramRoses/products/images/barkerolewebmed25.1.jpg

'Caribia' (inaczyj 'Harry Wheatcroft')
http://news.bbcimg.co.uk/media/images/48079000/jpg/_48079380_image001.jpg

tomi71
23-03-2012, 12:02
bardziyj niż kwiotki interesujóm mnie np. truskawki wiszące, albo pnące i te drzewka owocowe kolumnowe :)

ciynżko się czyto naszóm godkę:)

Nieuchwytny
23-03-2012, 13:10
No ja, ale ty cuda to nie só jakisik powybiyrane, jeny normalnie dostępny w handlu asortyment. Tak zóndź na torg, do szkółkorzi, podziwej po sklepach łogdrodniczych i mosz to samo wszędzi. A na cygónów z firm wysyłkowych nie zoglóndej! I nie kupuj tych pakowanych w pudełka i folie sadzónek, bo nieroz że drożyj, towar daremny, to jeszcze szansa na sukces niewielko... U mnie w łogrodzie je ponad 50 krzoków róż i jeny 2 só z wysyłki, na 7 zamówiónych przijęły sie 2 i boroki rosnó. A ty łod szkółkorzi sie wszystki przyjeły i rosnó już 14 roków pieknie. I kwitnó. A wiszące czy pnónce truskawki to też nima zoden cud, a ty cygóny z wysyłek to nieroz zwykłe truskawki sprzedowajó jako pnące.

Iwi
23-03-2012, 15:19
A ja stawiam na prostotę w ogrodzie i na takie rośliny które sprzyjają ptaszkom i innym zwierzątkom :). Zamiast iglaków typu tuja (które mi sie wyjatkowo nie podobają) obsadziłam działkę drzewkami liściastymi - czerwone klony, jarzębina, wiązy, kilka odmian brzozy, czerwona leszczyna (to dla wiewiórek)....krzaczki takie jak berberysy w kilku odmianach, kaliny....są też margaretki, malwy, lawenda....
A w sadzie drzewka owocowe - kilka przedwojennych odmian i trochę młodych drzewek...
Lubię mój ogród :D

Jasmine
23-03-2012, 21:31
Sklepy internetowe tego typu lepiej omijać szerokim łukiem, ceny są wzięte z kosmosu. Znacznie korzystniej kupować u szkółkarzy (większe szkółki prowadzą własne sklepy internetowe albo sprzedają na Allegro). Drzewka kolumnowe można kupić za 20 zł na Allegro http://allegro.pl/brzoskwinia-kolumnowa-tania-wysylka-i2218726408.html Co do truskawek pnących to polecam Markiewiczów http://www.truskawka.pl/sklep/94-truskawka-zwisajca-powtarzajca-owocowanie-1-doniczka.html Co prawda kiedyś jakość sadzonek była lepsza, ale i tak są dużo lepsze (i tańsze) od tych które można kupić w okolicznych sklepach i centrach ogrodniczych.