PDA

Zobacz pełną wersję : Portal, motoryzacyjny powiat cieszyński.

chłopak
19-04-2011, 05:44
Witam, ostatnio przegladając OX wpadłem na sonde o portalu motoryzacyjnym, z sondy wynikało to ze taki portal bardzo by sie przyda, wiec tak chwile pogłowkowałem no pomysł jako taki mam jakby to mialo wygladac, czyli oczywiscie kupie/ sprzedam samochody, mototyckle roznego rodzaju czesci, sprzet audio itp, miejsce dla warsztatow aby mogli sie ogłaszac na tym że portalu. Do tego jakies forum . Sprzedaz odbywala by sie na podobnych zasadach jak na allegro bo przeciez jakos ten portal musial by sie utrzymywac, tak samo by bylo z reklama. No ale o to juz mniejsza. Postanowilem wykonac pare telefonow do firm zajmujacych sie wykonywaniem takich stron no i tutaj moje nie mile zaskoczenie cenie zaczynały sie od 5 tys zł netto, co prawda mogłbym przeznaczyc wieksza kwote na to ale nie myslałem ze az tyle, no i tutaj moze moja mała propozycja czy moze jest ktos chetny jako wspolnik to takiego przedsiewziecia, lub moze ox zainicjowałbym jakas zbiorke:) No nie ma co sie tutaj krzywo patrzyc ja na mail prawie co kilka dni dostaje wiadomsc , ze zbieramy na serwer:)

dyszol
19-04-2011, 07:12
A jakiś biznes plan masz opracowany?

cezark
19-04-2011, 22:39
nie sądzę żeby taki lokalny portal miał szanse powodzenia w dłuższym okresie czasu,jest tego od groma na necie i po czasie umierają śmiercią naturalną.Wg mnie ox jest chyba jedynym portalem lokalnym na naszym terenie który odwiedza sporo osób i myślę że w jego ramach możnaby stworzyć jakiś dział o talkiej tematyce,a może wystarczyłoby rozbudować troszkę dział na forum"motoryzacja" z podziałem na podtematy bo w tej wersji jak teraz wszystkie tematy się wkrótce tak wymieszają że nikt nic nie znajdzie.Możnaby dział podzielić na części np.Porady techniczne,bazar,polecane warsztaty,sklepy,zrób to sam itp,forum daje aktualnie możliwość zamieszczania zdjęć więc już jest duże ułatwienie,sam jestem mechanikiem i chętnie udzielę różnych informacji jeśli ktoś takich będzie potrzebował bo wiadomo że odstawić auto do mechanika to nie sztuka,ważne aby nie dać się zrobić w bambuko i nie zabulić za dużo

pat15
20-04-2011, 07:07
a może wystarczyłoby rozbudować troszkę dział na forum"motoryzacja" z podziałem na podtematy bo w tej wersji jak teraz wszystkie tematy się wkrótce tak wymieszają że nikt nic nie znajdzie.Możnaby dział podzielić na części np.Porady techniczne,bazar,polecane warsztaty,sklepy,zrób to sam itp,

Jeśli będę widział, że jest tam wiele różnych dyskusji to nie ma problemu podzielimy :) A starsze tematy poukładam potem odpowiednie także nie ma się co martwić.

chłopak
20-04-2011, 17:24
Nie, robiłem zadnego biznes planu, tak poprostu przegladajac ox wpadłem na ta sonde i przeleciala mi taka mysl, no ale widze ze chyba pomysł nie wypali, bo tutaj dosc sceptyczne opinie